положення про ревізійну комісію
Затверджено Загальними зборами акціонерів
Публічного акціонерного товариства
«Нерухомість столиці»»
Протокол № 23 від «21» квітня 2011 р.
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО РЕВІЗІЙНУ КОМІСІЮ
ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«Нерухомість столиці»
м. Київ
2011 рік
ЗМІСТ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
2. ПРАВОВИЙ СТАТУС РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
3. СКЛАД РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ ТА СТРОК ДІЇ ПОВНОВАЖЕНЬ
4. ПОВНОВАЖЕННЯ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
5. ОБРАННЯ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
7. ВИНАГОРОДА ТА КОМПЕНСАЦІЙНІ ВИПЛАТИ
8. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про Ревізійну комісію Публічного акціонерного товариства «Нерухомість столиці» (надалі – Положення) розроблено відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про акціонерні товариства» (надалі — Закон), «Про цінні папери та фондовий ринок», Статуту Публічного акціонерного товариства «Нерухомість столиці» (надалі – «Статут Товариства») та чинного законодавства України.
1.2. Положення визначає правовий статус, склад, строк повноважень, порядок формування та організацію роботи Ревізійної комісії Товариства.
1.3. Положення затверджується загальними зборами акціонерів Товариства і може бути змінено та доповнено лише зборами.
2. ПРАВОВИЙ СТАТУС РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
2.1. Ревізійна комісія є колегіальним органом Товариства, який здійснює перевірку та контроль фінансово-господарської діяльності Товариства.
2.2. Завдання Ревізійної комісії полягає у здійсненні планових та позапланових (спеціальних) перевірок фінансово-господарської діяльності Товариства.
2.3. Ревізійна комісія доповідає про результати проведених нею перевірок Загальним зборам акціонерів та Наглядовій раді.
2.4. Компетенція Ревізійної комісії визначається чинним законодавством України, Статутом Товариства та цим Положенням.
3. СКЛАД РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ ТА СТРОК ДІЇ ПОВНОВАЖЕНЬ
3.1. Кількісний склад Ревізійної комісії встановлюється у кількості трьох осіб — членів Ревізійної комісії, одним з яких є Голова Ревізійної комісії.
3.2. Ревізійна комісія обирається Загальними зборами у кількості трьох членів строком на п’ять років. Обрання Ревізійної комісії здійснюється шляхом кумулятивного голосування у порядку, передбаченому чинним законодавством, Статутом Товариства та цим Положенням. Головою Ревізійної комісії обирається член Ревізійної комісії, що отримав найбільшу кількість голосів акціонерів за підсумками кумулятивного голосування.
3.3. З головою та членами Ревізійної комісії Товариства укладається цивільно-правовий або трудовий договір, основні умови якого затверджуються Наглядовою радою. Після затвердження основних умов зазначеного трудового договору (контракту) від імені Товариства його підписує голова Наглядової ради. Голова та/або члени Ревізійної комісії Товариства не можуть передавати власні повноваження іншим особам на підставі довіреності або будь-яким іншим чином.
3.4. Повноваження голови та/або членів Ревізійної комісії можуть бути припинені достроково відповідно до рішення Загальних зборів у будь-який час та з будь-яких підстав. Повноваження голови та/або членів Ревізійної комісії припиняються достроково без ухвалення органами Товариства будь-яких рішень у разі настання певних подій, а саме:
3.4.1. за власним бажанням з письмовим повідомленням за 2 тижні;
3.4.2. набрання законної сили вироком чи рішенням суду, яким посадову особу засуджено до покарання, що виключає можливість виконання обов’язків (позбавлення волі, судова заборона обіймати певні посади);
3.4.3. смерть, визнання недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім, померлим.
4. ПОВНОВАЖЕННЯ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
4.1. Ревізійна комісія в межах власних повноважень проводить:
4.2.1. перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства за результатами року. За підсумками перевірки Ревізійна комісія готує висновок, в якому міститься інформація про:
а) підтвердження достовірності та повноти даних фінансової звітності за відповідний період;
б) факти порушення законодавства під час провадження фінансово-господарської діяльності, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку та подання звітності;
4.2.2. спеціальну перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства за рішенням органів управління Товариства, або на вимогу акціонерів (акціонера), які на момент подання вимоги сукупно є власниками не менше ніж 10 відсотків простих акцій Товариства.
4.3. Без висновку Ревізійної комісії Загальні Збори акціонерів не мають права затверджувати фінансовий звіт Товариства.
4.4. Ревізійна комісія Товариства має право:
4.4.1. вносити пропозиції до порядку денного Загальних зборів; вимагати скликання позачергових Загальних зборів; бути присутніми на Загальних зборах з правом дорадчого голосу;
4.4.2. брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Наглядової ради, якщо вважає це за доцільне.
4.4.3. отримувати доступ до інформації про діяльність Товариства та/або його акціонерів (посадових осіб; афілійованих осіб) в межах її запиту, а також усні та письмові особисті пояснення співробітників та/ або посадових осіб Товариства.
4.4.4. на свій розсуд визначати доцільність проведення спеціальних перевірок та їх обсяг;
4.4.5. здійснювати перевірки без попереднього повідомлення про Голову Правління та інших посадових осіб Товариства;
4.4.6. у будь-який час входити до будь-яких приміщень Товариства;
4.4.7. доповідати про хід перевірок безпосередньо Голові Наглядової ради Товариства;
4.4.8. користуватися консультаційною (експертною) підтримкою в межах річного кошторису, затвердженого Загальними зборами або Наглядовою радою;
4.4.9. отримувати інформацію від державних органів, акціонерів Товариства та третіх осіб;
4.4.10. у разі виявлення дій, що носять ознаки кримінальних злочинів, негайно інформувати Наглядову раду для здійснення офіційної заяви до правоохоронних органів.
5. ОБРАННЯ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
5.1. Члени Ревізійної комісії обираються Загальними зборами виключно шляхом кумулятивного голосування у порядку, передбаченому чинним законодавством, Статутом Товариства та Положенням про Ревізійну комісію Товариства. Головою Ревізійної комісії обирається член Ревізійної комісії, що отримав найбільшу кількість голосів акціонерів за підсумками кумулятивного голосування. Якщо декілька членів Ревізійної комісії отримали рівну максимальну кількість голосів, Голова Ревізійної комісії обирається її членами на першому засіданні Ревізійної комісії.
5.2. Кількість кандидатів, запропонованих одним акціонером, не може перевищувати кількісний склад Ревізійної комісії.
5.3. Пропозиція акціонера про висування кандидатів для обрання до складу Ревізійної комісії подається безпосередньо до Товариства або надсилається листом на адресу Товариства не пізніше як за 7 днів до дати проведення Загальних зборів.
5.4. Пропозиція акціонера повинна містити:
1) найменування акціонера (прізвище, ім‘я по-батькові для фізичних осіб), який
вносить пропозицію ;
2) відомості про кількість акцій, які належать акціонеру, який вносить пропозицію;
3) назву органу, до якого висувається кандидат;
4) прізвище, ім’я, по батькові та дату народження кандидата, що пропонуються у Ревізійну комісію;
5) зазначення кількості акцій Товариства, що належать кандидату;
6) інформацію про освіту (назву навчального закладу, дату закінчення, здобуту спеціальність); місце роботи та посади, які займав кандидат протягом останніх 5 років; наявність чи відсутність заборони суду займатися певними видами діяльності; наявність непогашеної судимості за злочини проти власності, службові чи господарські злочини; згоду кандидата на обрання до Ревізійної комісії Товариства.
Пропозиція повинна бути підписана акціонером (його повноважним представником), що її вносить.
5.5. Пропозиції щодо кандидатів в члени Ревізійної комісії Товариства, що отримані з порушенням строку згідно п. 5.3 даного Положення та п.5.4, до списку кандидатур для голосування на виборах до складу Ревізійної комісії Товариства не приймаються.
5.6. Кандидат, якого висунули для обрання до складу Ревізійної комісії Товариства, має право у будь-який час зняти свою кандидатуру, письмово повідомивши про це Правління Товариства.
5.7. Обрання членів Ревізійної комісії здійснюється шляхом кумулятивного голосування, коли загальна кількість голосів акціонера помножується на кількість членів Ревізійної комісії, а акціонер має право віддати всі підраховані таким чином голоси за одного кандидата або розподілити їх між кількома кандидатами.
5.8. Обраними до складу Ревізійної комісії вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів акціонерів порівняно з іншими кандидатами.
5.9. Якщо за результатами кумулятивного голосування щодо обрання членів Ревізійної комісії Лічильна комісія встановить, що кількість кандидатів у члени Ревізійної комісії, за яких були віддані голоси акціонерів, є меншою за встановлений кількісний склад Ревізійної комісії, то в такому разі проводиться повторне голосування щодо усіх кандидатур, запропонованих до складу Товариства.
5.10. Якщо за результатами кумулятивного голосування кількість кандидатів, які можуть вважатися обраними до складу Ревізійної комісії, перевищує кількісний склад цього органу у зв’язку з тим, що два або більше кандидатів набрали рівну кількість голосів, і результати такого голосування не дають змоги визначити, хто з таких кандидатів вважається обраним до складу Ревізійної комісії, то в такому разі проводиться повторне голосування щодо усіх кандидатур, запропонованих до складу Ревізійної комісії.
5.11. У разі перевищення загальної кількості голосів, зазначених акціонером в бюлетені, над кількістю голосів, наданих йому для голосування з питання обрання членів Ревізійної комісії, такий бюлетень буде вважатися недійсним в зв’язку із неможливістю визначити з нього волевиявлення акціонера.
5.12. Не можуть бути членами ревізійної комісії:
1) член наглядової ради;
2) член виконавчого органу;
3) корпоративний секретар;
4) особа, яка не має повної цивільної дієздатності;
5) члени інших органів товариства.
Члени ревізійної комісії не можуть входити до складу лічильної комісії товариства.
6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ
6.1. Організаційними формами роботи Ревізійної комісії є:
• планові та позапланові (спеціальні) перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства;
• засідання, на яких вирішуються питання, пов’язані із проведенням перевірок та організацією роботи Ревізійної комісії.
6.2. Планова перевірка проводиться Ревізійною комісією за підсумками фінансово-господарської діяльності Товариства за рік з метою надання Загальним зборам акціонерів висновків по річних звітах та балансах.
6.3. Строк проведення планової перевірки не повинен перевищувати 20 календарних днів.
6.4. За підсумками перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства Ревізійна комісія складає висновок, в якому має міститися:
• підтвердження достовірності даних фінансової звітності Товариства за відповідний період;
• інформація про виявлені факти порушення законодавства під час провадження фінансово-господарської діяльності, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку та подання звітності;
• інформація про інші факти, виявлені під час проведення перевірки.
6.4.3. Без висновку Ревізійної комісії Загальні Збори акціонерів не мають права затверджувати річну фінансову звітність Товариства.
6.4.4. Висновок Ревізійної Комісії щодо річної фінансової звітності Товариства має ґрунтуватись на наступній документації та інформації:
• фінансовій звітності Товариства та звіту зовнішнього аудитора про фінансову звітність Товариства;
• результатах обговорення фінансової звітності з Правлінням Товариства та зовнішнім аудитором;
• будь-яких додаткових матеріалах, бухгалтерських даних та інших документах Товариства, що вивчалися Ревізійною комісією.
6.5. Складений Ревізійною комісією висновок підписується усіма членами Ревізійної комісії, які брали участь у проведенні перевірки.
6.6. Документи, пов’язані із проведенням перевірки Ревізійною комісією фінансово-господарської діяльності Товариства, повинні бути остаточно оформлені не пізніше трьох робочих днів з дня її закінчення.
6.7. Члени Ревізійної комісії зобов’язані брати особисту участь у проведенні перевірок та засіданнях Ревізійної комісії і не можуть передавати свої повноваження іншому члену Ревізійної комісії або третій особі.
6.8. Засідання Ревізійної комісії проводяться за необхідністю, але не менше одного разу на рік.
6.9. Засідання Ревізійної комісії обов’язково проводяться перед початком проведення перевірки для визначення планів, завдань, порядку та строку проведення перевірки та після проведення перевірки з метою підбиття підсумків, та оформлення пропозицій щодо усунення виявлених під час перевірки порушень та недоліків у фінансово-господарській діяльності товариства.
6.10. Засідання Ревізійної комісії вважається правомочним, якщо в ньому беруть участь не менше половини її членів.
6.11. Рішення Ревізійної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Ревізійної комісії, які беруть участь у засіданні. Рішення з усіх питань приймаються відкритим голосуванням.
6.12. Під час голосування на засіданні Голова та члени Ревізійної комісії мають один голос. У разі, якщо голоси розділилися порівну, голос Голови Ревізійної комісії є вирішальним.
7. ВИНАГОРОДА ТА КОМПЕНСАЦІЙНІ ВИПЛАТИ
7.1. Член Ревізійної комісії здійснює свою діяльність на безоплатній основі.
7.2. За рішенням Загальних зборів акціонерів можуть бути визначені та затверджені інші умови оплати діяльності Ревізійної комісії.
8. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ
8.1. Положення про Ревізійну комісію затверджується Загальними зборами акціонерів Товариства. Рішення про його затвердження приймається простою більшістю голосів акціонерів, що беруть участь в загальних зборах акціонерів.
8.2. Пропозиції про внесення змін і доповнень до цього Положення вносяться в порядку, передбаченому для внесення пропозицій до порядку денного річних або позачергових
загальних зборів акціонерів.
8.3. Рішення про внесення доповнень або змін до цього Положення приймається загальними зборами акціонерів простою більшістю голосів акціонерів, що беруть участь у загальних зборах акціонерів.