статут

Затверджено Загальними зборами акціонерів

 

ПУБЛІЧНОГО

 

АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

 

«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

 

Протокол № 24 від «24» квітня  2012 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

 

 

 

ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

 

 

 

«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

 

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ — 2012 рік

 

 

 

Зміст

 

 

 

1.     ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.. 2

 

2.     ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС, МАЙНО ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА.. 3

 

3.     МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА.. 4

 

4.     КАПІТАЛ ТОВАРИСТВА ТА ЙОГО ЦІННІ ПАПЕРИ.. 9

 

5.     ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ АКЦІОНЕРІВ ТОВАРИСТВА.. 12

 

6.     ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ ПРИБУТКУ І ПОКРИТТЯ ЗБИТКІВ ТОВАРИСТВА.. 13

 

7.     ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВА.. 14

 

8.     РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ ТА АУДИТОР ТОВАРИСТВА.. 26

 

9.     ЗНАЧНІ ПРАВОЧИНИ.. 28

 

10.   ПРИПИНЕННЯ ТОВАРИСТВА ТА ВИДІЛ.. 29

 

11.   ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ТОВАРИСТВА.. 29

 

 

 

1.    ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 

 

1.1.            ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» ідентифікаційний код 30965299 (далі за текстом – «Товариство»), у зв’язку з приведенням своєї діяльності у відповідність до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI, змінило своє найменування із Відкритого акціонерного товариства «Нерухомість столиці».

 

1.2.            Відкрите акціонерне товариство «Нерухомість столиці», в яке перейменоване Відкрите акціонерне товариство «Торговий дім «Омікс», зареєстроване 31 травня 2000 року Залізничною районною адміністрацією м. Києва за № 7483 (ідентифікаційний код 30965299), створене шляхом виділу в результаті реорганізації Відкритого акціонерного товариства «Укрводпроект», зареєстрованого Залізничною районною адміністрацією м. Києва за № 5845 02 червня 1997 року (ідентифікаційний код 01035101) у відповідності з Законом України «Про господарські товариства» та Рішенням Загальних зборів Відкритого акціонерного товариства «Укрводпроект» від 03 грудня 1999 року, та є його правонаступником у відповідній частині майнових прав та обов¢язків, визначених згідно з розподільчим балансом, затвердженим відповідно до рішення Загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства «Укрводпроект» від 3 грудня 1999 року.

 

1.3.            Також, відповідно до Рішення Загальних зборів акціонерів Товариства від 16 травня 2001 року (Протокол № 3), Рішення Загальних зборів учасників ТОВ «Авекс» від 16 травня 2001року (Протокол № 3), та Договору про проведення реорганізації шляхом приєднання від 16 жовтня 2001 року, Товариство також є правонаступником всіх прав та обов’язків Товариства з обмеженою відповідальністю «Авекс», перереєстрованого Печерською районною адміністрацією м. Києва 26 червня 1998 року, про що зроблено запис в книзі обліку реєстрації за № 20925 (ідентифікаційний код 25387951).

 

1.4.            Товариство в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про акціонерні товариства», Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими законодавчими актами України та цим Статутом.

 

1.5.            Держава, її органи, організації та установи не несуть відповідальності за зобов’язаннями Товариства так само, як і Товариство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави, її органів, організацій та установ.

 

 

 

1.6.            Повне найменування Товариства:

 

•                     УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ –

 

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»;

 

•                     РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ – ПУБЛИЧНОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО «НЕДВИЖИМОСТЬ СТОЛИЦЫ»;

 

•                     АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ –

 

PUBLIC JOINT STOCK COMPANY «THE REAL ESTATE OF CAPITAL».

 

1.7.            Скорочене найменування Товариства:

 

§  УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ – ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»;

 

§  РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ – ПАО «НЕДВИЖИМОСТЬ СТОЛИЦЫ»;

 

§  АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ – PJSC «THE REAL ESTATE OF CAPITAL».

 

1.8.            Товариство створене на невизначений строк.

 

1.9.            Місцезнаходження Товариства: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 45.

 

2.    ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС, МАЙНО ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА

 

 

 

2.1.       Товариство є юридичною особою з моменту його державної реєстрації і має усі передбачені для юридичних осіб чинним законодавством України права та обов’язки.

 

2.2.       Товариство вільно здійснює власну діяльність за усіма напрямами  відповідно до вимог чинного законодавства та цього Статуту.

 

2.3.       Товариство може створювати на території України та/або за її межами філії, представництва, відокремлені підрозділи, бути засновником (учасником, акціонером) будь-яких юридичних осіб, а також входити до складу об’єднань юридичних осіб в порядку, що передбачений чинним законодавством та цим Статутом.

 

2.4.       Товариство має власне  майно, рахунки в банківських та інших фінансових установах, веб-сторінку в мережі Інтернет, печатку та штампи, притаманні юридичній особі згідно з чинним законодавством, фірмовий бланк, знаки для товарів і послуг, тощо.

 

2.5.       Майно Товариства формується в результаті господарської діяльності та/або надходить з джерел, не заборонених чинним законодавством України.

 

2.6.       Товариство є власником:

 

2.6.1.      майна, переданого йому засновниками та акціонерами у власність, як внесок до статутного капіталу;

 

2.6.2.      продукції, виробленої Товариством у результаті здійснення господарської діяльності;

 

2.6.3.      одержаних доходів;

 

2.6.4.      іншого майна та майнових прав, набутих на підставах, не заборонених чинним законодавством України.

 

2.7.       Товариство також є власником: майна, переданого йому на підставі розподільчого балансу Відкритого акціонерного товариства «Укрводпроект» згідно з рішенням Загальних зборів акціонерів від 28 квітня 2000 року.

 

2.8.       Товариство також є власником майна, переданого йому на підставі передавального акту Товариства з обмеженою відповідальністю «Авекс», з моменту підписання такого передавального акту, відповідно до Рішення Загальних зборів акціонерів Товариства від 16 травня 2001 року (Протокол № 3), Рішення Загальних зборів учасників ТОВ «Авекс» від 16 травня 2001року (Протокол № 3), та Договору про проведення реорганізації шляхом приєднання від 16 жовтня 2001 року.

 

2.9.       Товариство має право придбавати, купувати, набувати у власність та/або отримувати іншим чином, продавати, передавати безоплатно, дарувати, обмінювати, здавати в оренду/суборенду іншим підприємницьким товариствам, юридичним та фізичним особам, іншим установам та організаціям, будь-яке майно, інші матеріальні цінності, матеріальні та нематеріальні активи, майнові права та відчужувані немайнові права тощо, використовувати, відчужувати та/або передавати їх іншим шляхом для цілей, пов’язаних з діяльністю, зокрема господарською діяльністю Товариства, якщо це не суперечить чинному законодавству України та цьому Статуту.

 

2.10.   Майно Товариства може, зокрема, але не виключно, використовуватися, як предмет застави (іпотеки) з метою забезпечення виконання Товариством взятих на себе зобов’язань, включаючи залучення позикових (кредитних) коштів.

 

2.11.   Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, що є власністю Товариства або переданого йому в користування, несе Товариство.

 

2.12.    Товариство має право випускати акції, облігації та інші цінні папери. Умови випуску та порядок розміщення акцій та облігацій визначаються у рішенні про їх випуск відповідно до чинного законодавства України.

 

2.13.   Товариство самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями усім своїм майном.

 

2.14.   Акціонери не відповідають за зобов’язаннями Товариства і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю Товариства, у межах вартості акцій, що їм належать.

 

2.15.    Акціонери, які не повністю оплатили акції, відповідають за зобов’язаннями Товариства у межах неоплаченої частини вартості належних їм акцій.

 

3.    МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА

 

 

 

3.1.            Діяльність Товариства спрямована на одержання вигод в інтересах акціонерів Товариства від здійснення Товариством господарської діяльності відповідно до цього Статуту в межах чинного законодавства України. Товариство має на меті отримання вигоди від будь-якої діяльності, зокрема отримання доходів та/або прибутку, підвищення вартості Товариства, підвищення інвестиційної привабливості Товариства, інших вигод, прийнятних для акціонерів Товариства, які можуть бути виражені як у фінансових (грошових) показниках, так і у вигляді досягнення певного соціального ефекту, як то отримання нових можливостей, розширення та підвищення якості та рівня діяльності Товариства, приросту активів, а також в іншому вигляді, прийнятному для акціонерів. Вигодою також вважається досягнення результатів, які можуть призвести до максимізації добробуту акціонерів в майбутньому, зокрема зростання ринкової вартості акцій Товариства, збільшення або подорожчання активів Товариства і акціонерів, а також можливість отримання дивідендів та інших вигод від діяльності Товариства в майбутньому.

 

3.2.            З метою здійснення діяльності та отримання вигод згідно з п. 3.1. Статуту Товариство може вчиняти дії, нести витрати, визначати організаційну структуру, склад повноважень тощо таким чином та тією мірою, які Товариство та/або акціонери Товариства вбачають необхідними, важливими та корисними, виходячи з ситуації та обставин, які склались на час вчинення відповідних дій та/або прийняття відповідних рішень, з урахуванням об’єктивних обставин та ситуацій, що склались у країні в цілому, у певному секторі економіки, в окремому напрямку діяльності Товариства тощо, якщо при цьому заради забезпечення сталої діяльності та безперервного виробничого процесу окремі дії та/або операції або ряд дій та/або операцій за певний час, здійснювані Товариством, носять збитковий характер або виглядають недоцільними, якщо такі дії та/або операції є розумними та доцільними з точки зору виниклих обставин, які мають значення або впливають на діяльність Товариства, та/або дозволять Товариству в майбутньому досягти запланованих вигод та результатів. Рішення про вчинення таких дій та/або операцій приймається відповідними органами Товариства в межах компетенції згідно з цим Статутом, а в разі необхідності органом вищого рівня.

 

3.3.            Пріоритетні напрямки діяльності Товариства:

 

3.3.1.      Інвестиційна та фінансова діяльність:

 

—       розробка і практична реалізація та/або організація реалізації проектів і комерційних ініціатив самостійно або спільно з інвесторами, зокрема іноземними;

 

—       залучення та сприяння залученню інвестицій, зокрема іноземних, у сферу діяльності Товариства та в саму діяльність Товариства;

 

—       створення та/або придбання підприємств та підприємницьких товариств самостійно або спільно з іншими учасниками, засновниками;

 

—       придбання та продаж акцій та корпоративних прав, часток, паїв, виражених в інших, ніж цінні папери, формах;

 

—       супроводження інвестиційних проектів, безпосередня або опосередкована участь у їх реалізації;

 

—       організація та участь у діяльності підприємств лізингового типу, а також інших фінансових установ та організацій;

 

—       сприяння іноземним інвесторам у розміщенні капіталу;

 

—       здійснення діяльності як самостійно так і з залученням інвесторів та/або партнерів, а також фінансових організацій та установ, національних та іноземних, а також з іноземними інвестиціями тощо;

 

—       здійснення інвестиційної та/або спільної діяльності, а також здійснення спільних проектів без спільної діяльності тощо;

 

—       залучення та розміщення позикових та кредитних коштів, а також інших фінансових ресурсів в інтересах Товариства та/або з метою здійснення Товариством господарської діяльності;

 

—       інша фінансова та інвестиційна діяльність, здійснювана в інтересах Товариства;

 

3.3.2.      Операційна діяльність:

 

—            Діяльність у сфері будівництва та нерухомості:

 

—       будівництво, реконструкція, реставрація, ремонт, відновлення, поліпшення об’єктів нерухомого майно та незавершеного будівництва, здійснення інших робіт, пов’язаних зі створенням, відновленням та модернізацією нерухомого майна та інших об’єктів будівництва, як власного так і на замовлення третіх осіб, а також об’єктів та майна переданих в оренду чи інше користування;

 

—       знесення будівель;

 

—       звільнення будівельних ділянок;

 

—       виконання земляних робіт;

 

—       розвідувальне буріння та свердління;

 

—       загальне будівництво будівель (нові роботи, роботи з заміни, реконструкції та відновлення);

 

—       монтаж та встановлення збірних конструкцій;

 

—       улаштування покрівель;

 

—       роботи з забезпеченням водонепроникності;

 

—       обладнання спортивних та ігрових споруд і майданчиків;

 

—       зведення будівельних риштовань;

 

—       улаштування основ та буріння свердловин і шурфів;

 

—       бетонні роботи;

 

—       монтаж металевих конструкцій;

 

—       цегляна і кам’яна кладка;

 

—       монтаж електропроводки і арматури;

 

—       монтаж системи пожежної та охоронної сигналізації;

 

—       монтаж антен;

 

—       монтаж ліфтів і ескалаторів;

 

—       ізоляційні роботи;

 

—       монтаж систем опалення, вентиляції та  кондиціонування повітря;

 

—        водопровідні і каналізаційні роботи;

 

—       газопровідні роботи;

 

—       установлення огороджень і поручнів;

 

—       штукатурні роботи;

 

—       столярні роботи;

 

—       роботи з покриття підлоги та облицювання стін плиткою;

 

—       роботи з скління;

 

—       малярні роботи;

 

—       діяльність у сфері архітектури, інженерна та технічна діяльність, пов’язана з будівництвом; надання послуг з купівлі-продажу, оренди, обміну квартир, будинків та іншого нерухомого майна;

 

—       надання послуг з експлуатації, управління та обслуговування об’єктів нерухомого майна, зокрема будинків, офісних центрів, інших приміщень, будівель та споруд;

 

—       здійснення та/або організація будівельних, будівельно-монтажних, ремонтно-будівельних та інших підрядних робіт;

 

—       будівництво та експлуатація житлових, адміністративних та громадських об’єктів, інших закладів;

 

—       придбання та продаж будівельних матеріалів та технічних засобів, обладнання та апаратури, об’єктів техніки та технології тощо;

 

—       операції з придбання, продажу, отримання та передачі будь-яким іншим чином майнових та/або речових прав на нерухоме майно та/або об’єкти будівництва, їх частини;

 

—       здійснення операцій з об’єктами незавершеного будівництва, зокрема придбання та продаж, створення, надання в іпотеку таких об’єктів та/або будь-яких прав на об’єкти незавершеного будівництва, в тому числи прав вимоги, майнових та інших речових прав тощо.

 

—       здійснення операцій на ринку нерухомості щодо об’єктів нерухомого майна, об’єктів будівництва та прав на них;

 

—       створення, придбання та продаж, отримання та передача в будь-який інший спосіб офісних, торгово-розважальних, культурних, інших суспільно-побутових та багатофункціональних центрів, житлових комплексів та приміщень, як у вигляді цілісних майнових комплексів, так і як окремих об’єктів нерухомого майна, їх частин;

 

—       підготовка до продажу або здавання під найм нерухомості;

 

—       купівля та продаж власної нерухомості виробничо-технічного призначення;

 

—       купівля та продаж власної нерухомості невиробничого призначення;

 

—       купівля та продаж земельних ділянок;

 

—       здавання під найм власної та державної нерухомості виробничо-технічного та культурного призначення;

 

—       здавання під найм власної та державної нерухомості невиробничого призначення;

 

—        здавання під найм земельних ділянок;

 

—       управління нерухомістю

 

—            Діяльність щодо майна, майнових та речових прав на майно:

 

—       здійснення операцій з власним майном та майном третіх осіб, а також операцій з майновими та іншими речовими правами;

 

—       операції з придбання, продажу, отримання та передачі будь-яким іншим чином майнових та/або речових прав на нерухоме майно та/або об’єкти будівництва, їх частини;

 

—       передача власного майна в оренду/користування третім особам;

 

—       здійснення діяльності та вчинення окремих операцій з управління майном інших осіб, зокрема об’єктами нерухомого майна та незавершеного будівництва, акціями, частками у статутних фондах господарських товариств, цілісними майновими комплексами, підприємствами, іншим майном, активами, в межах згідно з чинним законодавством;

 

—            Діяльність з консультування та супроводження:

 

—       маркетингові дослідження, консультації з питань комерційної діяльності, фінансів та управління;

 

—       надання послуг із маркетингу та реклами, а також послуг консультаційного характеру у сфері маркетингу та реклами;

 

—       надання консультаційних, інформаційних, технічних послуг, послуг з питань управління підприємствами та персоналом, вивчення ринків;

 

—       надання юридичних, бухгалтерських, маркетингових, інжинірингових, інженерних, аналітичних послуг, інших послуг аналітичного та консультаційного характеру;

 

—       комплексне консультування та супроводження фінансово-господарської діяльності підприємств;

 

—       комплексне консультування та супроводження окремих напрямків діяльності та операцій підприємств;

 

—       надання послуг у сфері рекламного супроводження проектів та діяльності підприємств, організація рекламного супроводження, консультування, організація виготовлення рекламної, рекламно-інформаційної продукції, іншої продукції інформаційного характеру стосовно діяльності та майна, зокрема у вигляді надання подібних послуг на замовлення третіх осіб;

 

—       розробка інформативно-методичних та довідково-інформаційних матеріалів, рекламної та сувенірної продукції у будь-якому вигляді, на різноманітних носіях, розповсюдження таких матеріалів, зокрема шляхом розміщення у засобах масової інформації, у місцях загального доступу громадськості, шляхом масової роздачі заздалегідь визначеному або невизначеному колу осіб тощо;

 

—       діяльність у сфері інформатизації;

 

—       консультації з питань інформатизації;

 

—       діяльність у сфері бухгалтерського обліку;

 

—       дослідження ринку та вивчення суспільної думки;

 

—       консультації з питань комерційної діяльності та управління;

 

—       реклама;

 

—       підбір та забезпечення персоналом;

 

—       слідча діяльність та забезпечення безпеки;

 

—       охорона здоров’я та соціальна допомога;

 

—       інша діяльність з прибирання сміття та очищення інших територій;

 

—       професіональні організації;

 

—       діяльність в сфері відпочинку та розваг, культури та спорту;

 

—       діяльність архівів;

 

—            Посередницька діяльність:

 

—       надання торгівельно-посередницьких, експертних, консультаційних, інформаційних, представницьких, сервісних, побутових, комунальних, дилерських, брокерських та інших подібних послуг;

 

—       надання посередницьких, комерційних, консигнаційних, дилерських та дистриб’юторських послуг виробничого та невиробничого характеру, здійснення угод по експорту-імпорту;

 

—       виконання представницьких функцій і конкретних доручень підприємств, організацій та приватних осіб, надання агентських послуг;

 

—       посередницька діяльність усіх видів, зокрема у сфері створення, купівлі-продажу, оренди нерухомості, та іншого майна та майнових прав;

 

—       посередницькі послуги під час купівлі, продажу, здавання в оренду та оцінювання нерухомості виробничо-технічного призначення;

 

—       посередницькі послуги під час купівля, продажу, продажу, здавання в оренду та оцінювання нерухомості невиробничого призначення;

 

—       посередницькі послуги під час купівля, продажу, продажу, здавання в оренду та оцінювання земельних ділянок;

 

—             Інші види діяльності:

 

—       впровадження та популяризація технічних досягнень шляхом створення, тиражування, прокату та реалізації печатної-, відео- та аудіопродукції, організація та проведення телевізійних програм та виступів на Україні і за кордоном;

 

—       послуги в галузі підготовки кадрів та всіх видів навчання;

 

—       торговельна діяльність у сфері оптової торгівлі та громадського харчування щодо реалізації продовольчих і непродовольчих товарів;

 

—       створення та організація профільних, універсальних, комерційних та комісійних магазинів, лізинг, торгівлю в кредит, відкриття магазинів у вільних митних зонах;

 

—       інші види діяльності, які Товариство вважатиме за доцільне здійснювати з метою отримання доходу, прибутку, інших вигод від діяльності Товариства згідно з п. 3.1. Статуту та з урахуванням відповідних рішень органів управління Товариства, за їх наявності.

 

3.4.       Товариство може здійснювати будь-які види діяльності, не заборонені чинним законодавством, не обмежуючись тими, що безпосередньо передбачені цим Статутом, та з урахуванням вимог та обмежень, встановлених чинним законодавством. Будь-яка діяльність, що здійснюється Товариством є його господарською діяльністю, якщо інше прямо не встановлено рішеннями органів Товариства та/або чинним законодавством. Заборона або інші обмеження щодо здійснення Товариством окремих видів діяльності можуть бути встановлені чинним законодавством та/або Загальними зборами акціонерів Товариства.

 

3.5.        Окремі види діяльності або їх елементи, для яких чинним законодавством вимагається отримання відповідних дозволів, ліцензій, патентів, погоджень, узгоджень, інших документів дозвільного характеру, Товариство може здійснювати після одержання ним таких документів дозвільного характеру.

 

3.6.        Товариство має право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність у будь-якій сфері та галузі. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Товариство користується повним обсягом прав суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності відповідно до чинного законодавства України.

 

4.    КАПІТАЛ ТОВАРИСТВА ТА ЙОГО ЦІННІ ПАПЕРИ

 

 

 

4.1. Статутний капітал Товариства становить 25 759 275,00 грн. (двадцять п’ять  мільйонів сімсот п’ятдесят дев’ять тисяч двісті сімдесят п’ять гривень 00 копійок).

 

4.2. Статутний капітал Товариства поділено на акції:

Акції Товариства

(за видами та типами)

Форма існування акцій

Кількість акцій

(шт.)

Номінальна вартість акцій (грн.)

Частка у статутному капіталі (%)

прості іменні

бездокументарна

103 037 100

0,25

100

 

4.3. Статутний капітал створено за рахунок внесків акціонерів внаслідок придбання ними акцій. Всі акції Товариства є простими іменними і підлягають реєстрації в порядку, передбаченому чинним законодавством України про цінні папери.

 

Акціями посвідчуються корпоративні права акціонера щодо Товариства, включаючи право на отримання частини прибутку Товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна Товариства у разі його ліквідації, право на управління Товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств.

 

Акція є неподільною. У випадку, коли одна й та сама акція належить декільком особам, для реалізації прав, наданих акцією, вони визнаються єдиним власником акції і можуть реалізовувати свої права на акцію через одного із співвласників на підставі довіреності або через обраного представника. Акції Товариства можуть купуватися та продаватися на фондовій біржі.

 

Всі прості акції надають рівні права на отримання дивідендів та майна за результатами ліквідації Товариства. Кожна проста акція надає акціонеру один голос для вирішення кожного питання на Загальних зборах, крім випадків проведення кумулятивного голосування

 

4.4. Облік прав власності на акції Товариства, зокрема, перелік акціонерів та відомості щодо кількості та типу акцій, що належать кожному з акціонерів, здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

4.5. Товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір Статутного капіталу у випадках та порядку, передбаченому чинним законодавством:

 

4.5.1. Після повної сплати всіх акцій, які були раніше випущені та реєстрації звітів про результати розміщення всіх попередніх випусків акцій, за рішенням Загальних зборів розмір статутного капіталу може бути збільшено шляхом:

 

•   збільшення номінальної вартості акцій;

 

•   розміщення додаткових акцій існуючої номінальної вартості.

 

4.5.2. Після прийняття Загальними зборами рішення про зменшення Статутного капіталу, виконавчий орган Товариства протягом 30 днів має письмово повідомити кожного кредитора, вимоги якого до Товариства не забезпечені заставою, гарантією чи порукою, про таке рішення. Статутний капітал може бути зменшено шляхом:

 

•   зменшення номінальної вартості акцій;

 

•   шляхом анулювання раніше викуплених Товариством акцій та зменшення їх загальної кількості.

 

4.5.3. Товариство у порядку, встановленому чинним законодавством та у відповідності до рішення Загальних зборів має право здійснити консолідацію або дроблення всіх розміщених ним акцій.

 

4.6. Товариство може здійснювати публічне та приватне розміщення акцій. При збільшенні Статутного капіталу шляхом збільшення кількості акцій існуючої номінальної вартості та їх приватного розміщення, всім існуючим акціонерам надаватиметься переважне право на придбання акцій додаткової емісії пропорційно частці кожного з акціонерів у Статутному капіталі. У випадку, коли будь-який акціонер відмовляється від свого переважного права на придбання акцій додаткової емісії, такі акції розміщуються серед інших осіб перелік яких затверджено Загальними зборами, та існуючих акціонерів у кількості, що перевищує кількість акцій додаткової емісії, переважне право на придбання яких було реалізовано акціонером.

 

4.7. У разі розміщення Товариством цінних паперів їх оплата здійснюється грошовими коштами або за згодою між Товариством та інвестором – майном, майновими правами, немайновими правами, що мають грошову вартість, цінними паперами (крім боргових емісійних цінних паперів, емітентом яких є набувач, та векселів), іншим майном. Наслідки невиконання зобов’язань з викупу акцій під час їх розміщення зазначаються у рішенні Загальних зборів, на якому приймається рішення про розміщення цих акцій.

 

4.8. Грошова оцінка майнових прав, немайнових прав, що мають грошову вартість, цінних паперів, іншого майна, що вноситься в оплату за акції Товариства затверджується рішенням Наглядової ради Товариства. Затверджена вартість майна не може відрізнятися більше ніж на 10 відсотків від вартості, визначеної оцінювачем. У випадку, якщо затверджена ринкова вартість майна відрізняється від вартості майна, визначеної відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, Наглядова рада повинна мотивувати своє рішення.

 

4.9. У випадках, встановлених законом, грошова оцінка підлягає незалежній експертній перевірці. Рішення про залучення суб’єкта оціночної діяльності приймається Наглядовою радою. За рішенням Наглядової ради незалежний оцінювач також може залучатись для визначення ринкової вартості майна, що вноситься в оплату за акції Товариства.

 

4.10. Акції Товариства повинні бути оплачені у повному обсязі до моменту затвердження результатів розміщення акцій Наглядовою радою Товариства.

 

4.11. Товариство має право за рішенням Наглядової ради викупити розміщені ним інші, крім акцій, цінні папери за згодою власників цих цінних паперів, якщо це передбачено проспектом емісії таких цінних паперів.

 

4.12. Товариство зобов’язане у випадках, передбачених чинним законодавством, здійснити викуп акцій у акціонерів, які вимагають цього. Порядок реалізації акціонерами права вимоги обов’язкового викупу Товариством належних їм акцій, порядок та строки викупу встановлюється відповідно до чинного законодавства України.

 

4.13. Викуплені Товариством акції не враховуються у разі розподілу прибутку, голосування та визначення кворуму Загальних зборів. Товариство повинно протягом року з моменту викупу продати викуплені Товариством акції або анулювати їх відповідно до рішення Загальних зборів, яким було передбачено викуп Товариством власних акцій.

 

4.14. Окрім акцій, Товариство має право випускати облігації, а також інші види цінних паперів, у тому числі деривативи, відповідно до порядку, передбаченого чинним законодавством України.

 

4.15. Акціонери Товариства та саме Товариство не мають переважного права на придбання акцій, що пропонуються іншим акціонером до продажу.

 

4.16. У Товаристві формується резервний капітал у розмірі 15 відсотків статутного капіталу. Резервний капітал формується шляхом щорічних відрахувань від чистого прибутку Товариства або за рахунок нерозподіленого прибутку. До досягнення встановленого цим Статутом розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 відсотків суми чистого прибутку Товариства за рік. Резервний капітал створюється для покриття збитків Товариства, а також  інших напрямів його використання, передбачених чинним законодавством України.

 

 

 

 

 

5.    ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ АКЦІОНЕРІВ ТОВАРИСТВА

 

 

 

5.1. Особи, які набули право власності на акції Товариства, є акціонерами Товариства.

 

5.2. Кожна проста акція надає акціонеру — її власнику однакову сукупність прав, включаючи права:

 

5.2.1.   брати участь в управлінні Товариством;

 

5.2.2.   отримувати інформацію про господарську діяльність Товариства у порядку, передбаченому внутрішніми документами Товариства;

 

5.2.3.   отримувати дивіденди;

 

5.2.4.   отримати у разі ліквідації Товариства частину його майна або вартість частини майна Товариства;

 

5.2.5.   вимагати проведення аудиторських та/або спеціальних перевірок діяльності Товариства у разі володіння не менш ніж 10  відсотками простих акцій Товариства;

 

5.2.6.   вимагати обов’язкового викупу Товариством усіх або частини належних йому акцій у випадках та порядку, передбачених чинним законодавством України та внутрішніми документами Товариства;

 

5.2.7.   відчужувати належні йому (акціонеру) акції без згоди інших акціонерів Товариства;

 

5.2.8.   користуватися іншими правами у випадках та порядку, встановлених цим Статутом та чинним законодавством України.

 

5.3. Усі акціонери Товариства зобов’язані:

 

5.3.1.   дотримуватися Статуту, інших внутрішніх документів Товариства;

 

5.3.2.   виконувати рішення органів Товариства;

 

5.3.3.   виконувати свої зобов’язання перед Товариством, у тому числі оплачувати акції у розмірі, порядку та засобами, передбаченими цим Статутом;

 

5.3.4.   не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Товариства;

 

5.3.5.   відшкодувати Товариству витрати, пов’язані з підготовкою та наданням акціонеру інформації за його запитом;

 

5.3.6.   нести інші обов’язки, встановлені цим Статутом та чинним законодавством України.

 

 

 

5.4. Між акціонерами Товариства можуть укладатися договори, за якими на акціонерів, що їх уклали, покладаються додаткові обов’язки, у тому числі обов’язок участі у Загальних зборах Товариства, і передбачається відповідальність за недотримання умов таких договорів. Про укладення таких договорів акціонери протягом 10 днів повинні письмово повідомити Товариство та надати Товариству нотаріально посвідчену копію такого договору.

 

 

 

 

 

6.    ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ ПРИБУТКУ І ПОКРИТТЯ ЗБИТКІВ ТОВАРИСТВА

 

 

 

6.1. Порядок розподілу прибутку і покриття збитків за результатами діяльності Товариства визначається рішенням Загальних зборів відповідно до чинного законодавства України та Статуту Товариства.

 

6.2. За рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженні Товариства:

 

•         виплачуються дивіденди;

 

•         створюється та поповнюється резервний капітал;

 

•         покриваються збитки минулих періодів;

 

•         накопичується нерозподілений прибуток.

 

6.3. Загальний обсяг прибутку, що розподіляється у вигляді дивідендів, та сума дивідендів на одну просту акцію затверджуються Загальними зборами за поданням Наглядової ради. На кожну просту акцію Товариства нараховується однаковий розмір дивідендів.

 

6.4. Дивіденди виплачуються виключно грошовими коштами один раз на рік за підсумками календарного року. Виплата дивідендів здійснюється з чистого прибутку звітного року та/або нерозподіленого прибутку на підставі рішення Загальних зборів. Товариство здійснює виплату дивідендів протягом шести місяців з дня прийняття Загальними зборами рішення про виплату дивідендів шляхом виплати готівкою через касу Товариства, або перерахування коштів на особовий рахунок акціонера. У разі неотримання акціонерами дивідендів, вони депонуються на рахунках Товариства і виплачуються за запитом акціонерів. На суму не отриманих акціонерами дивідендів проценти не нараховуються.

 

6.5. Для кожної виплати дивідендів Наглядова рада встановлює дату складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядок та строк їх виплати. Дата складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, не може передувати даті прийняття рішення про виплату дивідендів.

 

6.6. Товариство повідомляє осіб, які мають право на отримання дивідендів, про дату, розмір, порядок та строк їх виплати протягом 10 днів з дня прийняття рішення про виплату дивідендів.

 

6.7. У разі реєстрації акцій на ім’я номінального утримувача Товариство в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України, самостійно виплачує дивіденди власникам акцій або перераховує їх номінальному утримувачу, який забезпечує їх виплату власникам акцій, на підставі договору з відповідним номінальним утримувачем.

 

6.8. Товариство  не має права приймати рішення про виплату дивідендів та здійснювати виплату дивідендів за простими акціями у разі, якщо:

 

  • звіт про результати розміщення акцій не зареєстровано у встановленому законодавством порядку;
  • власний капітал товариства менший, ніж сума його статутного капіталу та резервного капіталу.

6.9. Товариство не має права здійснювати виплату дивідендів за простими акціями у разі, якщо Товариство має зобов’язання про викуп акцій відповідно до чинного законодавства.

 

6.10. Товариство покриває збитки відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

 

 

 

 

7.    ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВА

 

 

 

7.1. Органами управління Товариства є: Загальні збори Товариства (далі – «Загальні збори»), Наглядова рада та Генеральний директор.

 

7.2. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ є вищим органом Товариства.

 

У Загальних зборах мають право брати участь усі його акціонери незалежно від кількості і типу акцій, що їм належать. Перелік акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах, складається станом на 24 годину за три робочих дні до дня проведення таких Загальних зборів у порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України. Вносити зміни до переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах, після його складення заборонено. Акціонер має право призначити свого представника для участі у Загальних зборах. Представник може бути постійним чи призначеним на певний строк. До закінчення строку, відведеного на реєстрацію учасників зборів, акціонер має право замінити свого представника або взяти участь у Загальних зборах особисто у порядку, передбаченому чинним законодавством та внутрішніми документами Товариства. У Загальних зборах з правом дорадчого голосу мають право брати участь члени органів управління, Ревізійної комісії та Корпоративний секретар Товариства, якщо вони не є акціонерами. На вимогу Наглядової ради зазначені особи повинні взяти участь у Загальних зборах.

 

7.3. Загальні збори мають право приймати рішення з усіх питань діяльності Товариства, у тому числі і з тих, що віднесені до компетенції Наглядової ради та/або Генерального директора.

 

7.4. До виключної компетенції Загальних зборів належить:

 

7.4.1. визначення основних напрямів діяльності Товариства;

 

7.4.2. внесення змін до Статуту Товариства;

 

7.4.3. прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;

 

7.4.4. прийняття рішення про зміну типу Товариства;

 

7.4.5. прийняття рішення про розміщення акцій;

 

7.4.6. прийняття рішення про збільшення Статутного капіталу Товариства;

 

7.4.7. прийняття рішення про зменшення Статутного капіталу Товариства;

 

7.4.8. прийняття рішення про дроблення або консолідацію акцій;

 

7.4.9. затвердження Положень про Загальні збори, Наглядову раду, Генерального директора та Ревізійну комісію Товариства, а також внесення змін до них;

 

7.4.10. затвердження річного звіту Товариства;

 

7.4.11. розподіл прибутку і збитків Товариства з урахуванням вимог, передбачених чинним законодавством;

 

7.4.12. прийняття рішення про викуп Товариством розміщених ним акцій (крім випадків обов’язкового викупу акцій, визначених чинним законодавством України), встановлення порядку (максимальна кількість, тип та вид акцій, що викуповуються); строку; ціни (або порядку її визначення) викупу Товариством розміщених ним акцій; визначення дій Товариства щодо викуплених ним акцій (анулювання або продаж);

 

7.4.13. прийняття рішення про форму існування акцій;

 

7.4.14. прийняття рішення про виплату дивідендів та затвердження їх розміру з урахуванням вимог, передбачених чинним законодавством;

 

7.4.15. прийняття рішень з питань порядку проведення Загальних зборів;

 

7.4.16. обрання Голови та членів Наглядової ради, затвердження основних умов цивільно-правових або трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з ними, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання цивільно-правових договорів (контрактів) з Головою та членами Наглядової ради;

 

7.4.17. прийняття рішення про припинення повноважень Голови та членів Наглядової ради, крім випадків, встановлених чинним законодавством України;

 

7.4.18. обрання Голови та членів Ревізійної комісії, прийняття рішення про дострокове припинення їх повноважень;

 

7.4.19. затвердження висновків Ревізійної комісії;

 

7.4.20. прийняття рішення про виділ та припинення Товариства, крім випадків, передбачених чинним законодавством, ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку та строків ліквідації, порядку розподілу між акціонерами майна, що залишається після задоволення вимог кредиторів, і затвердження ліквідаційного балансу;

 

7.4.21. прийняття рішення за наслідками розгляду звітів Наглядової ради, Генерального директора, звіту Ревізійної комісії;

 

7.4.22. затвердження Принципів (кодексу) корпоративного управління Товариства;

 

7.4.23. обрання комісії з припинення Товариства;

 

7.4.24. встановлення кількісного складу Наглядової ради шляхом затвердження цього Статуту;

 

7.4.25. прийняття рішення про затвердження умов договору про злиття (приєднання) або плану поділу (виділу, перетворення), передавального акту (у разі злиття, приєднання та перетворення) або розподільного балансу (у разі поділу та виділ), вирішення інших питань, пов’язаних зі злиттям, приєднанням, виділом, поділом та перетворенням Товариства;

 

7.4.26. прийняття рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства;

 

7.4.27. прийняття рішення про вчинення правочину, щодо якого є заінтересованість більшості членів Наглядової ради;

 

7.4.28. обрання членів лічильної комісії, прийняття рішення про припинення їх повноважень;

 

7.4.29. затвердження умов договору про передачу повноважень лічильної комісії Загальних зборів реєстратору, зберігачу або депозитарію;

 

7.4.30. відшкодування витрат на організацію, підготовку та проведення Загальних зборів;

 

7.4.31. прийняття рішення про оголошення перерви у Загальних зборах до наступного дня;

 

7.4.32. прийняття рішення про відшкодування витрат акціонера (акціонерів) на здійснення аудиторської та/або спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства;

 

7.4.33. прийняття рішення про випуск облігацій та інших цінних паперів на суму , яка перевищує 25 відсотків вартості активів Товариства, затвердження умов та процедури випуску;

 

 

 

Повноваження з вирішення питань, передбаченими пунктом 7.4., що належать до виключної компетенції Загальних зборів, не можуть бути передані іншим органам Товариства.

 

 

 

7.5. Позачергові Загальні збори скликаються Наглядовою Радою:

 

7.5.1. з власної ініціативи;

 

7.5.2 на вимогу Генерального директора – в разі порушення провадження про визнання Товариства банкрутом або необхідності вчинення значного правочину, відповідно до якого ринкова вартість, чиста вартість чи розглядуваний платіж такого правочину чи послуг відповідно, перевищує 25% чистих активів, за даними останньої річної звітності Товариства;

 

7.5.3. на вимогу Ревізійної комісії Товариства;

 

7.5.4. на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій Товариства. В такому випадку такий акціонер (акціонери) оплачує витрати на організацію, підготовку та проведення таких Загальних зборів;

 

7.5.5. в інших випадках, встановлених чинним законодавством України.

 

 

 

7.6. Вимога про скликання позачергових Загальних зборів  подається в письмовій формі на ім’я Голови Наглядової ради на адресу за місцезнаходженням Товариства із зазначенням органу або прізвищ (найменувань) акціонерів, які вимагають скликання позачергових Загальних зборів, підстав для скликання  та порядку денного. У разі скликання позачергових Загальних зборів з ініціативи акціонерів вимога повинна також містити інформацію про кількість належних акціонерам акцій та бути підписана всіма акціонерами, які її подають.

 

 

 

7.7. Наглядова Рада приймає рішення про скликання позачергових Загальних зборів або відмову в такому скликанні протягом 10 днів з моменту отримання вимоги про їх скликання. Рішення про відмову у скликанні позачергових Загальних зборів  може бути прийнято тільки у разі:

 

•       якщо акціонери, що вимагають скликання Загальних зборів, на дату подання вимоги не є власниками 10 і більше відсотків простих акцій товариства;

 

•       неповноти даних, передбачених п.7.6. цього Статуту.

 

 

 

7.8.  Позачергові Загальні збори Товариства мають бути проведені протягом 45 днів з дати отримання Товариством вимоги про їх скликання. Якщо цього вимагають інтереси Товариства, Наглядова Рада має право прийняти рішення про скликання позачергових Загальних зборів з письмовим повідомленням акціонерів про проведення таких Зборів та порядок денний не пізніше ніж за 15 днів до дати їх проведення з позбавленням акціонерів права вносити пропозиції до порядку денного.

 

 

 

7.9. Товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення Загальних зборів публікує в офіційному друкованому органі повідомлення про проведення Загальних зборів, а також розміщує на власній веб-сторінці в мережі Інтернет інформацію, зазначену у п. 7.9.3. Статуту. Письмове повідомлення про проведення Загальних зборів та їх порядок денний надсилається кожному акціонеру, зазначеному в переліку акціонерів, складеному в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України, на дату, визначену Наглядовою Радою. Такий перелік акціонерів надається Товариством або особою, які ведуть облік прав власності на акції Товариства протягом п’яти робочих днів з дати прийняття рішення  про скликання позачергових Загальних зборів акціонерів.

 

7.9.1. Письмове повідомлення про проведення Загальних зборів та їх порядок денний надсилається акціонерам персонально простим  листом у строк не пізніше ніж за 30 днів до дати їх проведення (за виключенням скликання позачергових Загальних зборів Товариства у відповідності до п. 7.8. Статуту). Таке повідомлення розсилає особа, яка скликає Загальні збори, або особа, яка веде облік прав власності на акції Товариства у разі їх скликання акціонерами.

 

7.9.2. У разі реєстрації акцій на ім’я номінального утримувача повідомлення про проведення Загальних зборів та порядок денний надсилається номінальному утримувачу, який забезпечує персональне повідомлення акціонерів, яких він обслуговує.

 

7.9.3. Повідомлення про проведення Загальних зборів має містити такі дані:

 

1) повне найменування та місцезнаходження Товариства;

 

2) дата, час та місце проведення Загальних зборів (із зазначенням номера кімнати, офісу або залу, куди мають прибути акціонери);

 

3) час початку і закінчення реєстрації акціонерів для участі у Загальних зборах;

 

4) дата складання переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах;

 

5) перелік питань, що виносяться на голосування;

 

6) порядок ознайомлення акціонерів з матеріалами, з якими вони можуть ознайомитися під час підготовки до Загальних зборів з зазначенням конкретного місця для ознайомлення (номер кімнати, офісу тощо) та посадової особи Товариства, відповідальної за порядок ознайомлення акціонерів з документами.

 

7.10. Порядок денний Загальних зборів попередньо затверджується Наглядовою Радою, а в разі скликання позачергових Загальних зборів на вимогу акціонерів, що є власниками 10 і більше відсотків акцій – акціонерами, які цього вимагають.

 

7.10.1.Кожен акціонер має право внести пропозиції щодо питань, включених до порядку денного Загальних зборів, а також щодо нових кандидатів до складу органів Товариства, кількість яких не може перевищувати кількісного складу кожного з органів. Пропозиції вносяться не пізніше ніж за 20 днів до проведення Загальних зборів, а щодо кандидатів до складу органів Товариства – не пізніше ніж за 7 днів до дати проведення Загальних зборів.

 

7.10.2. Пропозиція до порядку денного Загальних зборів подається в письмовій формі із зазначенням прізвища (найменування) акціонера, який її вносить, типу та кількості належних йому акцій, змісту пропозиції до питання та/або проекту рішення, а також кількості, типу акцій, що належать кандидату, який пропонується цим акціонером до складу органів Товариства.

 

7.10.3. Наглядова Рада, а в разі скликання позачергових Загальних зборів на вимогу акціонерів – акціонери, які цього вимагають, приймають рішення про включення пропозицій до порядку денного не пізніше ніж за 15 днів до дати проведення Загальних зборів, а щодо кандидатів до складу органів Товариства – не пізніше ніж за 4 дні до дати проведення Загальних зборів та мають повідомити акціонерів про будь-які зміни в порядку денному Загальних зборів не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Загальних зборів.

 

7.10.4. Пропозиції акціонерів (акціонера), які сукупно є власниками 5 або більше відсотків простих акцій, підлягають обов’язковому включенню до порядку денного Загальних зборів. У такому разі рішення Наглядової Ради про включення питання до порядку денного не вимагається, а пропозиція вважається включеною до порядку денного, якщо вона подана з дотриманням вимог п. 7.10.1 та п.7.10.2 цього Статуту.

 

7.10.5. Зміни до порядку денного Загальних зборів вносяться лише шляхом включення нових питань та проектів рішень із запропонованих акціонерами питань або проектів рішень.

 

7.10.6. Мотивоване рішення про відмову у включенні пропозиції до порядку денного Загальних зборів надсилається Наглядовою Радою акціонеру протягом 3 (трьох) днів з моменту його прийняття.

 

7.10.7. Рішення про відмову у включенні до порядку денного Загальних зборів Товариства пропозиції акціонерів (акціонера), які сукупно є власниками 5 або більше відсотків простих акцій, може бути прийнято тільки у разі:

 

—          недотримання акціонерами строків, встановлених в п.7.10.1 цього Статуту;

 

—          неповноти даних, передбачених в п.7.10.2 цього Статуту.

 

7.10.8. Товариство не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Загальних зборів повідомляє акціонерів поштою простим листом про будь-які зміни до порядку денного Загальних зборів, а також не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Загальних зборів розміщує на власній веб-сторінці в мережі Інтернет відповідну інформацію про зміни у порядку денному Загальних зборів.

 

7.11. Представником акціонера на Загальних зборах  може бути фізична особа або уповноважена особа юридичної особи. Акціонер має право призначити свого представника постійно або на певний строк. Акціонер має право у будь-який момент замінити свого представника, повідомивши про це виконавчий орган Товариства.

 

7.11.1. Посадові особи органів Товариства та їх афільовані особи не можуть бути представниками інших акціонерів Товариства на Загальних зборах.

 

7.11.2. Довіреність на право участі та голосування на Загальних зборах може посвідчуватись депозитарієм, зберігачем, нотаріусом та іншими посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, чи в іншому, передбаченому законодавством порядку.

 

 

 

7.12.  Для забезпечення керівництва та організації роботи Загальних зборів Наглядовою Радою заздалегідь призначаються голова та секретар загальних зборів.

 

Якщо Наглядовою Радою така особа не призначена – на Загальних зборах головує особа, обрана на початку Зборів з числа присутніх акціонерів або їх представників, за умови включення до порядку денного Загальних зборів відповідного питання.

 

7.13. Реєстрація акціонерів (їх представників) проводиться на підставі переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах, складеного в порядку, передбаченому законодавством про депозитарну систему України, із зазначенням кількості голосів кожного акціонера. Реєстрацію акціонерів (їх представників) проводить реєстраційна комісія, яка призначається Наглядовою Радою, а в разі скликання позачергових Загальних зборів на вимогу акціонерів, які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій Товариства,- акціонерами, які цього вимагають.

 

7.14. Перелік акціонерів, які зареєструвалися для участі у Загальних зборах, підписує голова реєстраційної комісії, який обирається простою більшістю голосів Ії членів до початку проведення реєстрації. Акціонер, який не зареєструвався, не має права брати учать у Загальних зборах. Реєстраційна комісія має право відмовити в реєстрації акціонеру (його представнику) лише у разі відсутності в акціонера (його представника) документів, які ідентифікують особу акціонера (його представника), а у разі участі представника акціонера – також документів, що підтверджують повноваження представника на участь у Загальних зборах.

 

7.15. Загальні збори мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками не менш як 60 відсотків голосуючих акцій.

 

7.16. Кожна проста акція є голосуючою акцією і надає акціонеру один голос для вирішення кожного з питань, винесених на голосування на Загальних зборах, крім проведення кумулятивного голосування.

 

7.17. Рішення з питань, що зазначені в пунктах 7.4.2 – 7.4.7. та 7.4.20 цього Статуту повинні бути ухвалені 3/4 голосів акціонерів (їх представників), які зареєструвалися для участі в Загальних зборах та є власниками голосуючих з відповідного питання акцій, крім випадків, встановлених чинним законодавством.

 

Рішення з інших питань приймається простою більшістю (50%+ 1 голос або більше) голосів акціонерів (їх представників), які зареєструвалися для участі у Загальних зборах.

 

Рішення з питання обрання членів Наглядової ради та Ревізійної комісії Товариства приймається шляхом кумулятивного голосування в порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

 

 

7.18. Голосування з питань порядку денного Загальних зборів здійснюється з використанням бюлетенів для голосування. Підрахунок голосів здійснює лічильна комісія, обрана Загальними зборами. До складу лічильної комісії не можуть включатися особи, які входять або є кандидатами до складу органів товариства. Підрахунок голосів під час обрання лічильної комісії здійснює секретар Загальних зборів.

 

Форма бюлетеня для голосування визначається Положенням «Про Загальні збори» а у разі його відсутності – рішенням Наглядової Ради Товариства.

 

Бюлетень для голосування визнається недійсним, та не враховується під час підрахунку голосів, у разі:

 

•         якщо він відрізняється від офіційно виготовленого акціонерним товариством зразка;

 

•         на ньому відсутній підпис акціонера (представника);

 

•         представник акціонера проголосував не у відповідності до завдання на голосування, викладеного у довіреності чи додатку до довіреності;

 

•         не можна зрозуміти волевиявлення акціонера;

 

•         з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.

 

7.19. Підсумки голосування фіксуються у протоколі Лічильної комісії про підсумки голосування, який додається до протоколу Загальних зборів.

 

Рішення Загальних зборів вважається прийнятим з моменту оголошення Головою Лічильної комісії про підсумки голосування з відповідного питання порядку денного.

 

Після закриття Загальних зборів підсумки голосування доводяться до відома акціонерів шляхом надання Протоколу Загальних зборів для ознайомлення.

 

7.20. Рішення Загальних зборів є обов’язковими для всіх акціонерів Товариства, включаючи тих, хто не брав участі в Загальних зборах, голосував проти прийняття цього рішення, а також для всіх органів і посадових осіб Товариства.

 

7.21. На Загальних зборах за запрошенням особи, яка скликає такі Збори, окрім акціонерів, також можуть бути присутні представник аудитора Товариства та посадові особи Товариства незалежно від володіння ними акціями, інші особи відповідно до чинного законодавства України. На Загальних зборах має право бути присутнім та брати участь в обговоренні питань порядку денного з правом дорадчого голосу представник Ревізійної комісії.

 

7.22. Акціонери (акціонер), які на дату складення переліку акціонерів мають право на участь у Загальних зборах акціонерного товариства та сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій, а також Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку можуть призначати своїх представників для нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням Загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків.

 

7.23. Про призначення таких представників Товариство повідомляється письмово до початку реєстрації акціонерів.

 

 

 

7.24. НАГЛЯДОВА РАДА є органом Товариства, що здійснює захист прав акціонерів, і в межах компетенції, визначеної чинним законодавством та цим Статутом, контролює та регулює діяльність виконавчого органу.

 

7.25. Утворенням Наглядової ради є визначення у цьому Статуті її кількісного складу, переліку посад у складі ради, строку повноважень, прав та обов’язків Наглядової ради, порядку обрання  Голови та її членів.

 

Зміною складу Наглядової ради є зміна у цьому Статуті відомостей про кількість членів Наглядової ради. Внесення змін до складу Наглядової ради тягне за собою необхідність переобрання усіх її членів на тих самих Загальних зборах, які ухвалили відповідне рішення.

 

7.26. Кількісний склад Наглядової ради встановлюється у кількості шести осіб — членів Наглядової ради, одним з яких є Голова Наглядової ради. Голова та члени Наглядової ради обираються Загальними зборами шляхом кумулятивного голосування у відповідності до чинного законодавства, цього Статуту та Положення про Наглядову раду.

 

Головою Наглядової ради обирається член Наглядової ради, що отримав найбільшу кількість голосів акціонерів за підсумками кумулятивного голосування. Якщо декілька членів Наглядової ради отримали рівну максимальну кількість голосів, Голова Наглядової ради обирається її членами на першому засіданні Наглядової ради.

 

7.27. Строк повноважень членів Наглядової ради складає три роки. У разі, якщо після закінчення строку повноважень членів Наглядової ради Загальними зборами з будь-яких причин не ухвалено рішення про обрання нового складу Наглядової ради, повноваження членів чинної Наглядової ради продовжуються до моменту ухвалення Загальними зборами відповідного рішення. З членами Наглядової ради Товариства укладаються цивільно-правові або трудові договори (контракти), основні умови яких попередньо затверджуються Загальними зборами. У разі укладення з членом Наглядової ради Товариства цивільно-правового договору такий договір може бути оплатним або безоплатним. Після затвердження умов зазначених трудових договорів (контрактів)  Загальними зборами від імені Товариства їх підписує особа, уповноважена Загальними зборами. Дія договору (контракту) з членом Наглядової ради припиняється у разі припинення його повноважень. Члени Наглядової ради повинні виконувати свої обов’язки особисто і не можуть передавати власні повноваження іншій особі, крім члена Наглядової ради – юридичної особи — акціонера.

 

7.28. Повноваження члена Наглядової ради припиняються достроково у разі:

 

7.28.1. прийняття відповідного рішення Загальними зборами у будь-який час і з будь-яких підстав (при цьому рішення про дострокове припинення повноважень приймається стосовно всіх членів Наглядової ради);

 

7.28.2. без рішення Загальних зборів Товариства повноваження члена Наглядової ради припиняються у разі настання певних обставин, а саме:

 

—          за станом здоров’я (хвороба, що зумовила підтверджену у порядку, встановленому законодавством, тимчасову непрацездатність протягом терміну, встановленого законодавством);

 

—          за власним бажанням з письмовим повідомленням за 2 тижні, у разі укладення трудового договору (контракту);

 

—          набрання законної сили вироком чи рішенням суду, яким члена Наглядової ради засуджено до покарання, що виключає можливість виконання обов’язків;

 

—          у разі смерті, визнання недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім, померлим

 

7.29. До виключної компетенції Наглядової ради належить:

 

7.29.1.      затвердження положень, якими регулюються питання, пов’язані з діяльністю Товариства за винятком тих, затвердження яких віднесено до компетенції інших органів Товариства;

 

7.29.2.      підготовка та попереднє затвердження порядку денного Загальних зборів, прийняття рішення про дату їх проведення та про включення пропозицій до порядку денного, крім скликання акціонерами позачергових Загальних зборів;

 

7.29.3.      прийняття рішення про проведення чергових або позачергових Загальних зборів відповідно до цього Статуту та у випадках, встановлених чинним законодавством України;

 

7.29.4.      прийняття рішення про розміщення Товариством інших цінних паперів, крім акцій;

 

7.29.5.      прийняття рішення про викуп розміщених Товариством інших, крім акцій, цінних паперів;

 

7.29.6.      затвердження ринкової вартості майна у випадках, передбачених чинним законодавством;

 

7.29.7.      обрання та припинення повноважень Генерального директора;

 

7.29.8.      затвердження основних умов трудового договору (контракту), який укладатиметься з Генеральним директором, встановлення розміру його винагороди; визначення члена Наглядової ради, уповноваженого підписати від імені Товариства трудовий договір (контракт) з Генеральним директором;

 

7.29.9.      прийняття рішення про відсторонення Генерального директора від виконання його повноважень у випадках, передбачених чинним законодавством, та обрання особи, яка тимчасово здійснюватиме повноваження Генерального директора;

 

7.29.10. прийняття рішень про обрання та припинення повноважень Корпоративного секретаря, затвердження цивільно-правового або трудового договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру його винагороди;

 

7.29.11. обрання реєстраційної комісії Загальних зборів,  за винятком випадків, встановлених чинним законодавством;

 

7.29.12. обрання аудитора Товариства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

 

7.29.13. визначення дати складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядку та строків виплати дивідендів;

 

7.29.14. визначення дати складення переліків акціонерів, які мають бути повідомлені про проведення Загальних зборів та мають право на участь у Загальних зборах, а також особи, що уповноважується вносити зміни до переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах;

 

7.29.15. вирішення питань про участь товариства у промислово-фінансових групах та інших об’єднаннях, про заснування, придбання у будь-який спосіб акцій (паїв, часток) інших юридичних осіб;

 

7.29.16. прийняття рішення про приєднання до Товариства іншого акціонерного товариства, затвердження передавального акта та умов договору про приєднання у випадку, якщо Товариству належать більш як 90 % простих акцій акціонерного товариства, що приєднується, а приєднання не спричиняє необхідності внесення змін до цього Статуту, пов’язаних із змінами прав його акціонерів;

 

7.29.17. прийняття рішення про вчинення значного правочину у випадках, визначених п. 9.2. цього Статуту, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством та цим Статутом;

 

7.29.18. визначення ймовірності визнання Товариства неплатоспроможним внаслідок прийняття ним на себе зобов’язань або їх виконання, у тому числі внаслідок виплати дивідендів або викупу акцій;

 

7.29.19. прийняття рішення про обрання оцінювача майна Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

 

7.29.20. прийняття рішення про обрання (заміну) реєстратора власників іменних цінних паперів Товариства або депозитарію цінних паперів та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

 

7.29.21. надсилання пропозицій акціонерам про придбання належних їм простих акцій особою (особами, що діють спільно) , яка придбала контрольний пакет акцій Товариства;

 

7.29.22. прийняття рішення про винесення на розгляд Загальних зборів подання про вчинення значного правочину, визначеного п. 9.3. цього Статуту;

 

7.29.23. прийняття рішення про вчинення чи відмову від вчинення правочинів, щодо яких є заінтересованість, у випадках, передбачених чинним законодавством та цим Статутом або про винесення на розгляд Загальних зборів подання про вчинення цих правочинів;

 

7.29.24. вирішення питань про запрошення на Загальні збори представників аудитора Товариства; посадових осіб Товариства незалежно від володіння ними акціями Товариства; представників органу, який представляє права та інтереси трудового колективу Товариства; будь-яких інших осіб;

 

7.29.25. у випадках, передбачених чинним законодавством та цим Статутом, визначення особи, що уповноважується головувати на Загальних зборах та/або особи, що уповноважується виконувати функції секретаря Загальних зборів;

 

7.29.26. затвердження форми і тексту бюлетеня для голосування на Загальних зборах;

 

7.29.27. розробка умов договору про злиття (приєднання) або плану поділу (виділу, перетворення) Товариства; підготовка пояснень до розроблених документів для акціонерів; отримання у випадках, передбачених законом, висновку незалежного експерта (аудитора, оцінювача) щодо умов злиття, приєднання, поділу або виділу;

 

7.29.28. подання на розгляд Загальних зборів питань про припинення Товариства (злиття, приєднання, поділ, виділ або перетворення), а також про затвердження умов договору про злиття (приєднання) або плану поділу (виділу, перетворення), передавального акта у разі злиття, приєднання та перетворення) або розподільного балансу (у разі поділу та виділу);

 

7.29.29. затвердження організаційної структури Товариства;

 

7.29.30. вирішення інших питань, що належать до виключної компетенції Наглядової ради згідно із цим Статутом, в тому числі прийняття рішення про переведення випуску акцій документарної форми існування у без документарну форму існування.

 

 

 

Питання, що належать до виключної компетенції Наглядової ради, не можуть вирішуватися іншими органами Товариства, крім Загальних зборів, за винятком випадків, встановлених чинним законодавством.

 

 

 

7.30. Зміна компетенції Наглядової ради Товариства відбувається шляхом внесення даних змін та доповнень до цього Статуту, які набувають чинності з моменту державної реєстрації цих змін у встановленому законом порядку.

 

7.31. Основною організаційною формою роботи Наглядової ради є чергові та позачергові засідання. Засідання Наглядової ради проводяться за необхідністю, але не рідше одного разу на квартал. Засідання Наглядової ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини її складу. Рішення Наглядової ради приймається простою більшістю голосів членів Наглядової ради, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів голос Голови Наглядової ради є вирішальним.

 

Наглядова рада може приймати рішення шляхом проведення заочного голосування (опитування). У разі проведення засідання Наглядової ради у формі заочного голосування,  члени Наглядової ради зобов’язані протягом установленого строку особисто надати заповнені бюлетені для голосування безпосередньо до Товариства або надіслати рекомендованим листом на адресу Товариства на ім’я Голови Наглядової ради.

 

Рішення Наглядової ради у разі проведення засідання Наглядової ради у формі заочного голосування приймаються простою більшістю голосів членів Наглядової ради (більше 50 відсотків голосів) від загальної кількості членів Наглядової ради, яка визначена у п. 7.26 цього Статуту.

 

За підсумками заочного голосування секретар Наглядової ради оформляє відповідний протокол.

 

Протокол заочного голосування має бути остаточно оформлений протягом трьох робочих днів з дати закінчення строку приймання бюлетенів.

 

У протоколі зазначаються:

 

1) повне найменування Товариства;

 

2) дата  та  місце  підбиття  підсумків  заочного голосування Наглядової ради;

 

3) питання, винесені на заочне голосування;

 

4) строк приймання заповнених бюлетенів;

 

5) кількість отриманих бюлетенів;

 

6) підсумки голосування та прийняті рішення.

 

Протокол заочного голосування підписується головою та секретарем Наглядової ради. Бюлетені членів Наглядової ради додаються секретарем Наглядової ради до протоколу і стають його невід’ємною частиною.

 

Звіт про підсумки проведення заочного голосування надсилається рекомендованим  листом або особисто вручається за власним підписом кожному члену Наглядової ради протягом 7 днів з дати складання протоколу заочного голосування.

 

7.32. Голова Наглядової ради:

 

7.32.1. планує та організовує роботу Наглядової ради;

 

7.32.2. скликає засідання Наглядової ради та головує на них;

 

7.32.3. головує на Загальних зборах;

 

7.32.4. пропонує Наглядовій раді кандидатуру для обрання Корпоративного секретаря.

 

7.32.5. виконує інші повноваження, передбачені чинним законодавством, цим Статутом та Положенням про Наглядову раду.

 

7.33. За пропозицією Голови Наглядової ради Наглядова рада має право обрати Корпоративного секретаря Товариства, який має виконувати свої обов’язки відповідно до Положення «Про Корпоративного секретаря Товариства».

 

7.34. Порядок роботи Наглядової ради детально регулюється Положенням про Наглядову раду.

 

7.35. Наглядова рада звітує перед Загальними зборами про свою діяльність один раз на рік.

 

 

 

7.36. ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР є одноосібним виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю. Генеральний директор одноосібно, на свій розсуд та під власну відповідальність ухвалює всі рішення щодо питань, які складають його компетенцію, є підзвітним Загальним зборам і Наглядовій раді Товариства та організовує виконання їх рішень.

 

7.37. Обрання та відкликання повноважень (відкликання) Генерального директора здійснює Наглядова рада у порядку, передбаченому чинним законодавством, цим Статутом та відповідними положеннями Товариства. Строк повноважень Генерального директора починається з моменту його обрання Наглядовою радою, а саме оголошення результатів голосування на засіданні Наглядової ради.

 

Повноваження Генерального директора можуть бути припинені за рішенням Наглядової ради у будь-який час. Повноваження Генерального директора припиняються достроково без ухвалення органами Товариства будь-яких рішень у разі настання певних подій, а саме:

 

1) за власним бажанням з письмовим повідомленням за 2 тижні;

 

2) набрання законної сили вироком чи рішенням суду, яким Генерального директора засуджено до покарання, що виключає можливість виконання обов’язків (позбавлення волі, судова заборона обіймати певні посади);

 

3) смерть, визнання недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім, померлим.

 

7.38. З Генеральним директором укладається трудовий договір (контракт), яким визначаються умови здійснення ним власних обов’язків, розмір та порядок виплати винагороди, гарантії та компенсації тощо. Трудовий договір (контракт)  обов’язково повинен містити умову, відповідно до якої строк дії трудового договору (контракту)  закінчується у разі припинення повноважень Генерального директора в порядку, передбаченому чинним законодавством та цим Статутом. Текст трудового договору (контракту) попередньо затверджується Наглядовою радою Товариства, яка одночасно визначає особу, уповноважену підписати трудовий договір (контракт)  від імені Товариства.

 

7.39. До компетенції Генерального директора належать всі питання діяльності Товариства, крім тих, що віднесені до виключної компетенції Загальних зборів та Наглядової ради Товариства.

 

7.40. Такими питаннями зокрема є:

 

7.40.1. розробка та подання на затвердження Наглядової ради проектів:

 

а) довгострокових планів (програм) діяльності Товариства;

 

б) програм фінансово-господарської діяльності Товариства та бюджетів на рік та/або півріччя, квартал, місяць тощо;

 

в) інших документів, пов’язаних з плануванням діяльності Товариства та забезпечення їх реалізації;

 

7.40.2. розробка та затвердження поточних фінансово-господарських планів і оперативних завдань Товариства та забезпечення їх реалізації;

 

7.40.3. затвердження та реалізація планів власної роботи;

 

7.40.4. організація ведення бухгалтерського, податкового та інших видів обліку та звітності Товариства, складання та надання на затвердження Наглядовій раді квартальних та річних звітів Товариства до їх подання на розгляд Загальним зборам та/або оприлюднення;

 

7.40.5. затвердження нормативних документів, якими регулюються питання, пов’язані з діяльністю Товариства за винятком тих, затвердження яких віднесено до компетенції інших органів Товариства;

 

7.40.6. прийняття рішень про вчинення Товариством правочинів у межах, встановлених чинним законодавством та цим Статутом, а також забезпечення усіх умов, необхідних для дотримання вимог законодавства та внутрішніх нормативних документів Товариства при прийнятті Загальними зборами та/або Наглядовою радою рішень про вчинення Товариством значних правочинів та правочинів із заінтересованістю;

 

7.40.7. затвердження штатного розпису, посадових інструкцій працівників та умов винагороди (окрім працівників, розмір та умови винагороди яких визначаються Загальними зборами або Наглядовою радою Товариства); призначення керівників філій та представництв Товариства;

 

7.40.8. підбір працівників Товариства, укладення та припинення з ними трудових договорів (окрім працівників, підписання трудових договорів з якими чинним законодавством та цим Статутом здійснюють інші особи), а також вжиття до них (працівників) заходів заохочення та накладення стягнень відповідно до чинного законодавства України, Статуту та внутрішніх документів Товариства;

 

7.40.9. укладення (у порядку та межах, визначених чинним законодавством, цим Статутом та іншими внутрішніми нормативними документами Товариства) договорів Товариства та організація їх виконання; укладення від імені Товариства та виконання колективного договору Товариства;

 

7.40.10. представлення інтересів Товариства у судових органах та органах державної влади та управління; подання від імені Товариства позовів, скарг, заяв, клопотань тощо;

 

7.40.11. визначення переліку інформації, що належить до категорії відкритої та/або конфіденційної, порядку та способів надання її акціонерам та іншим особам;

 

7.40.12. забезпечення проведення аудиторської та спеціальних перевірок діяльності Товариства у випадках та порядку, визначених чинним законодавством та цим Статутом;

 

7.40.13. скликання нарад за участі визначених ним працівників Товариства, визначення їх порядку денного та головування на них;

 

7.40.14. розподіл обов’язків між Заступниками генерального директора та іншими працівниками Товариства;

 

7.40.15. видача в межах власної компетенції наказів та розпоряджень, обов’язкових для виконання всіма працівниками Товариства;

 

7.40.16. представлення інтересів Товариства без довіреності та вчинення від його імені юридичних дій в межах власної компетенції;

 

7.40.17. видача довіреності на здійснення повноважень, що складають компетенцію Генерального директора, визначену чинним законодавством та цим Статутом;

 

7.40.18. розпорядження коштами та майном Товариства в межах, визначених цим Статутом, рішеннями Загальних зборів та Наглядової ради;

 

7.40.19. відкриття рахунків у банківських установах;

 

7.40.20. підписання довіреностей, договорів та інших документів від імені Товариства, рішення про укладення (видачу) яких прийнято уповноваженим органом Товариства в межах його компетенції відповідно до положень цього Статуту;

 

7.40.21. виконання інших повноважень, які необхідні для забезпечення нормальної роботи Товариства, що передбачені чинним законодавством, цим Статутом та іншими внутрішніми нормативними документами Товариства.

 

7.41. Зміна компетенції Генерального директора відбувається шляхом внесення відповідних змін та доповнень до цього Статуту, які набувають чинності з моменту державної реєстрації цих змін у встановленому законом порядку.

 

7.42. Порядок виконання повноважень Генерального директора у разі його тимчасової відсутності визначається Положенням «Про Генерального директора».

 

 

 

8.    РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ ТА АУДИТОР ТОВАРИСТВА

 

 

 

8.1. Ревізійна комісія є колегіальним органом Товариства, який здійснює контроль його фінансово-господарської діяльності від імені акціонерів.

 

8.2. Ревізійна комісія обирається Загальними зборами у кількості трьох членів строком на п’ять років. Обрання Ревізійної комісії здійснюється шляхом кумулятивного голосування у порядку, передбаченому чинним законодавством, цим Статутом та Положенням про Ревізійну комісію Товариства. Головою Ревізійної комісії обирається член Ревізійної комісії, що отримав найбільшу кількість голосів акціонерів за підсумками кумулятивного голосування.

 

Якщо декілька членів Ревізійної комісії отримали рівну максимальну кількість голосів, Голова Ревізійної комісії обирається її членами на першому засіданні Ревізійної комісії.

 

8.3. Строк повноважень Ревізійної комісії складає п’ять років. У разі, якщо після закінчення строку повноважень Загальними зборами з будь-яких причин не ухвалено рішення про обрання Ревізійної комісії, її повноваження продовжуються до моменту ухвалення Загальними зборами відповідного рішення. Повноваження Голови та/або членів Ревізійної комісії можуть бути припинені достроково відповідно до рішення Загальних зборів у будь-який час та з будь-яких підстав. Повноваження Голови та/або членів Ревізійної комісії припиняються достроково без ухвалення органами Товариства будь-яких рішень у разі настання певних подій, а саме:

 

8.3.1.         за власним бажанням з письмовим повідомленням за 2 тижні;

 

8.3.2.         набрання законної сили вироком чи рішенням суду, яким посадову особу засуджено до покарання, що виключає можливість виконання обов’язків (позбавлення волі, судова заборона обіймати певні посади);

 

8.3.3.         смерть, визнання недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім, померлим.

 

8.4. З головою та членами Ревізійної комісії Товариства укладається цивільно-правовий або трудовий договір (контракт), основні умови якого затверджуються Наглядовою радою. Після затвердження основних умов зазначеного трудового договору (контракту) від імені Товариства його підписує голова Наглядової ради. Голова та/або члени Ревізійної комісії Товариства не можуть передавати власні повноваження іншим особам на підставі довіреності або будь-яким іншим чином.

 

8.5. Ревізійна комісія в межах власних повноважень проводить:

 

8.5.1. перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства за результатами фінансового року. За підсумками перевірки Ревізійна комісія готує висновок, в якому міститься інформація про:

 

а) підтвердження достовірності та повноти даних фінансової звітності за відповідний період;

 

б) факти порушення законодавства під час провадження фінансово-господарської діяльності, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку та подання) звітності;

 

8.5.2. спеціальну перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства за рішенням органів управління Товариства, або на вимогу акціонерів (акціонера), які на момент подання вимоги сукупно є власниками не менше ніж 10 відсотків простих акцій Товариства.

 

8.6. Ревізійна комісія відповідно до покладених на неї завдань здійснює планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства, його філій та представництв. Порядок проведення перевірок і організація роботи Ревізійної комісії регулюються Положенням «Про Ревізійну комісію Товариства». За підсумками проведення планових та позапланових перевірок Ревізійна комісія складає висновки та подає їх на розгляд Наглядової ради та органа (акціонера), що був ініціатором перевірки.

 

8.7. Ревізійна комісія Товариства має право:

 

8.7.1.         вносити пропозиції до порядку денного Загальних зборів; вимагати скликання позачергових Загальних зборів; бути присутніми на Загальних зборах з правом дорадчого голосу;

 

8.7.2.         брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Наглядової ради, якщо вважає це за доцільне.

 

8.7.3.         отримувати доступ до інформації про діяльність Товариства та/або його акціонерів (посадових осіб; афілійованих осіб) в межах її запиту, а також усні та письмові особисті пояснення співробітників та/ або посадових осіб Товариства.

 

8.7.4.         на свій розсуд визначати доцільність проведення спеціальних перевірок та їх обсяг;

 

8.7.5.         здійснювати перевірки без попереднього повідомлення про це Генерального директора та інших посадових осіб Товариства;

 

8.7.6.         у будь-який час входити до будь-яких приміщень Товариства;

 

8.7.7.         доповідати про хід перевірок безпосередньо Голові Наглядової ради Товариства;

 

8.7.8.         користуватися консультаційною (експертною) підтримкою в межах річного кошторису, затвердженого Загальними зборами або Наглядовою радою;

 

8.7.9.         отримувати інформацію від державних органів, акціонерів Товариства та третіх осіб;

 

8.7.10.       у разі виявлення дій, що носять ознаки кримінальних злочинів, негайно інформувати Наглядову раду для здійснення офіційної заяви до правоохоронних органів.

 

8.8. Ревізійна комісія Товариства усі рішення щодо власної діяльності приймає колегіально на своїх засіданнях. Ревізійна комісія є правомочною приймати рішення, якщо в засіданні беруть участь не менше двох її членів. Рішення ревізійної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Ревізійної комісії, які беруть участь у засіданні.

 

8.9. Річна фінансова звітність Товариства підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором в порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

 

 

 

 

9.    ЗНАЧНІ ПРАВОЧИНИ

 

 

 

9.1. Значними правочинами Товариства є:

 

9.1.1. будь-які правочини, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 % вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства;

 

9.1.2. будь-які правочини Товариства незалежно від їх вартості щодо:

 

·         земельних ділянок;

 

·         об’єктів нерухомості та незавершеного будівництва;

 

·         кредитів та позик;

 

·         застав та іпотек.

 

Забороняється ділити предмет правочину з метою ухилення від передбаченого цим Статутом порядку прийняття рішень про вчинення значного правочину.

 

9.2. Рішення про вчинення значного правочину, зазначеного у пп. 9.1.1. цього Статуту, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, а також значного правочину, визначеного пп. 9.1.2. цього Статуту, приймається Наглядовою радою. У разі неприйняття Наглядовою радою рішення про вчинення значного правочину питання про вчинення такого правочину може виноситися на розгляд Загальних зборів.

 

9.3. Якщо ринкова вартість майна або послуг, що є предметом значного правочину, визначеного у пп. 9.1.1. цього Статуту, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, рішення про вчинення такого правочину приймається Загальними зборами за поданням Наглядової ради.

 

9.4. Рішення про вчинення значного правочину, визначеного п. 9.3. цього Статуту, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 25 відсотків, але менша ніж 50 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, приймається простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у Загальних зборах та є власниками голосуючих з цього питання акцій.

 

Рішення про вчинення значного правочину, визначеного п. 9.3. цього Статуту, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є предметом такого правочину, становить 50 і більше відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, приймається трьома чвертями голосів акціонерів від загальної їх кількості.

 

9.5. Якщо на дату проведення Загальних зборів неможливо визначити, які значні правочини вчинятимуться Товариством у ході поточної господарської діяльності, Загальні збори можуть прийняти рішення про попереднє схвалення значних правочинів, які можуть ним вчинятися протягом не більш як одного року, із зазначенням характеру правочинів та їх граничної вартості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.          ПРИПИНЕННЯ ТОВАРИСТВА ТА ВИДІЛ

 

 

 

10.1. Товариство припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим підприємницьким товариствам — правонаступникам (шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Порядок та підстави припинення Товариства визначаються чинним законодавством України.

 

 

 

11.          ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ТОВАРИСТВА

 

 

 

11.1. Зміни та доповнення до Статуту Товариства вносяться за рішенням Загальних зборів в порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

11.2. Зміни та доповнення до Статуту затверджуються Загальними зборами та викладаються в окремому додатку або у вигляді нової редакції Статуту.

 

11.3. Зміни до Статуту Товариства набирають чинності з моменту їх державної реєстрації у встановленому законом порядку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За рішенням чергових Загальних зборів акціонерів

 

Публічного акціонерного товариства «Нерухомість столиці»,

 

відповідно до Протоколу № 24 від 24 квітня 2012 року

 

 

 

 

 

 
Генеральний директор Товариства       ___________________________І.Є. Князєв