АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК

(ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)

щодо фінансової звітності

Публічного акціонерного товариства

«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

за 2014рік

 

 

 

м. Київ

2015р.

 

 

 

 

АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА) щодо фінансової звітності Публічного акціонерного товариства «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» за 2014 рік

 

 

Керівництву Публічного акціонерного товариства

«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку

 

 

1.Вступний параграф

Ми провели аудит повного комплекту річної фінансової звітності ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» (надалі — Товариство) за рік, що закінчився 31 грудня 2014 року, яка додається та включає:

— Баланс (Звіт про фінансовий стан) станом на 31 грудня 2014 року;

— Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за 2014 р. (форма № 2);

— Звіт про рух грошових коштів за 2014р. (форма № 3);

— Звіт про власний капітал за 2014р. (форма № 4);

— Примітки до фінансової звітності ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» за 2014р.

 

1.1. ОСНОВНІ ДАНІ ПРО ЕМІТЕНТА

Найменування емітента

Публічне акціонерне товариство

«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

Код ЄДРПОУ

 30965299

Організаційно-правова форма емітента

Публічне акціонерне товариство

Дата та номер запису в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

09.02.2001р. № 1 073 120 0000 001079

Місцезнаходження юридичної особи

03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 45

Види діяльності за КВЕД-2010

68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна

41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель

46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням

Середня кількість працівників станом на 31.12.2014р.

70

 

1.2.Опис обсягу аудиторської перевірки

 Підставою для проведення перевірки є наступні нормативні документи: Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» № 3480-IV від 23.02.2006 р. (зі змінами та доповненнями).

Перевірка спланована і підготовлена на рівні, необхідному для одержання впевненості у відсутності істотних помилок у фінансовій звітності.

В ході перевірки аудитори керувались вимогами Закону України «Про аудиторську діяльність» № 3125-XII від 22.04.1993 р. (в редакції ЗУ № 140-V), Цивільним Кодексом України (ст. 162), вимогами  «Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг» Міжнародної федерації бухгалтерів (в подальшому – МСА), що прийняті в якості Національних стандартів аудиту згідно з рішенням Аудиторської палати України  від 18.04.2003 № 122/2 (в редакції Рішення № 290/7 від 27.02 2014 р.), у т.ч.: МСА 700 «Формування думки та надання звіту щодо фінансової звітності»; МСА 705 «Модифікація думки у звіті незалежного аудитора»; МСА 706 «Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора»; МСА 720 «Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність».

Аудит включає перевірку шляхом тестування доказів, які підтверджують суми та розкриття інформації у фінансових звітах. Аудиторська перевірка включає також оцінку застосованих принципів бухгалтерського обліку й суттєвих попередніх оцінок, здійснених управлінським персоналом, а також оцінку загального подання фінансових звітів. При укладенні договору з Товариством на проведення аудиту розмір суттєвості помилки (невідповідності даних бухгалтерського обліку даним фінансової звітності) не узгоджувався. В процесі аудиторської перевірки фінансових звітів можна висловити певний рівень переконаності, що інформація, яка підлягала аудиту не містить суттєвих виправлень. Тому для цілей висловлення думки аудитора прийнято наступні розміри суттєвості помилки згідно з Листом Міністерства фінансів України від 29 липня 2007 року № 04230-04108 “Про суттєвість у бухгалтерському обліку і звітності”: для визначення суттєвості окремих об’єктів обліку, що відносяться до активів, зобов’язань і власного капіталу підприємства, – 5 % від підсумку відповідно активів, всіх зобов’язань і власного капіталу. Керуючись вимогами МСА 320 «Суттєвість при плануванні та проведенні аудиту», при аудиторській перевірці розмір суттєвості помилки визначався виходячи з професійного судження аудитора стосовно дій і операцій, які можуть призвести до суттєвих помилок та перекручень фінансової звітності і впливати на економічні рішення користувачів цієї звітності. Аудитором визначено розмір суттєвості як 5% від загального підсумку активів на дату балансу.

1.3. Опис перевіреної фінансової інформації

 Ми провели аудиторську перевірку наступних фінансових звітів ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» що включає Баланс (Звіт про фінансовий стан) станом на 31 грудня 2014 року, Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за 2014 р. (форма № 2), Звіту про рух грошових коштів за 2014 р. (форма № 3); Звіту про власний капітал  за 2014 р. (форма № 4); Приміток до фінансової звітності за 2014 р., що додаються та являють собою повний комплект фінансової звітності.

Перевірку проведено з метою висловлення думки про те, чи відображає зазначена фінансова звітність правдиво та достовірно фінансовий стан Товариства, а також фінансові результати його діяльності Міжнародним стандартам фінансової звітності та вимогам нормативно-правових актів регулюючого органу.

Концептуальною основою підготовки фінансової звітності Товариства в 2014 р. є Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) з урахуванням діючих роз’яснень Міністерства фінансів України, Державної служби статистики України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Облікова політика Товариства в періоді, який перевірявся,  визначає  основні засади ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності з дотриманням основних принципів та забезпеченням методів оцінки та реєстрації господарських операцій, які  передбачені Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 1707-111 від 11.05.2000 р. та  МСФЗ. Облікова політика Товариства розкриває основи, стандарти, правила та процедури, які Товариство використовує при складанні фінансової звітності відповідно з МСФЗ. Облікова політика встановлює принципи визначення та деталізації окремих статей фінансової звітності Товариства. Основними якісними характеристиками фінансової звітності є зрозумілість, доречність, істотність, надійність, правдиве відображення, переважання суті над формою, нейтральність, обачність, повнота, порівнянність, автономність підприємства. Використання основних якісних характеристик дозволяє забезпечити достовірне та об’єктивне складання фінансової звітності щодо  результатів діяльності та змін у фінансовому стані Товариства.

Фінансова звітність ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» складається на основі припущення, що Товариство  проводить, i проводитиме операції в доступному для огляду майбутньому. Товариство регулярно, але не рідше ніж раз на рік, перевіряє облікову політику на її відповідність вимогам діючих стандартів бухгалтерського обліку, i в разі прийняття нових, або зміни діючих стандартів переглядає i доповнює свою облікову політику належним чином.

2. Відповідальність управлінського персоналу

Управлінський персонал несе відповідальність за складання й достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та за внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки, вибір та застосування відповідної облікової політики, а також облікових оцінок, які відповідають обставинам.

3.Відповідальність аудитора

Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до МСА, які вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для дотримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.

Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб’єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використання облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності. Ми вважаємо, що отримали достатні і прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.

Підстави для висловлення умовно-позитивної думки

Обмеження обсягу роботи аудитора. Аудитор не приймав участі в спостереженні за інвентаризацією наявних активів та зобов’язань, оскільки був призначений після дати її проведення. Проте, на підприємстві цю процедуру виконувала інвентаризаційна комісія, який висловлено довіру, згідно вимог МСА. Аудитором були виконані процедури, які обґрунтовують думку, що активи та зобов’язання наявні.

Аудитор не має змоги отримати достатні і прийнятні аудиторські докази для обґрунтування думки, проте доходить висновку, що можливий вплив на фінансову звітність, невиявлених викривлень, якщо такі є, може бути суттєвим, проте не всеохоплюючим, відповідно до МСА 705 «Модифікація думки у звіті незалежного аудитора».

Загальний висновок аудитора (умовно-позитивний)

 Ми провели аудиторську перевірку повного комплекту фінансової звітності ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» станом на 31.12.2014 року.

Концептуальна основа фінансової звітності, використана для підготовки фінансових звітів визначається Міжнародними стандартами фінансової звітності.

В періоді, що перевірявся, Товариство здійснювало бухгалтерський облік у відповідності з Інструкцією про застосування  «Плану рахунків обліку активів, капіталу, зобов’язань та господарських операцій підприємств та організацій», (наказ Мінфіну України від 30.11.1999 року за №291 (зі змінами та доповненнями), з дотриманням нормативно-правових актів законодавства України. Облік ведеться за допомогою узагальнення в регістрах бухгалтерського обліку методом подвійного запису інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов’язань і фактів фінансово-господарської діяльності Товариства. Стан бухгалтерського обліку у Товаристві задовільний.

На нашу думку, фінансова звітність Товариства в  усіх суттєвих аспектах надає достовірну та справедливу інформацію про фінансовий стан Товариства станом на 31.12.2014 р., фінансові результати і рух грошових коштів за рік, що закінчився на зазначену дату, відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності, вимог Закону України № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р., не суперечить нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку  в Україні і не містить суттєвих перекручень.

Нами були виконані процедури аудиту згідно вимог МСА 500 «Аудиторські докази», що відповідають меті отримання достатніх і прийнятних аудиторських доказів. У процесі виконання аудиторських процедур ми звернули увагу на доречність та достовірність інформації, що використовується нами як аудиторські докази. Аудиторські докази необхідні нам для обґрунтування аудиторської думки та звіту. За своїм характером докази є сукупними і отримувались нами в основному за допомогою аудиторських процедур, які виконувались в процесі аудиту.

Ми підтверджуємо те, що за винятком можливого впливу, про який йдеться у параграфі «Підстава для висловлення умовно-позитивної думки» отримані аудиторські докази є достатньою та відповідною основою для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки про відповідність дійсного фінансового стану результатів діяльності ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» за 2014 рік, складеній Товариством.

4.ЗВІТ ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНИХ АКТІВ

Опис аудиторської перевірки. Ми провели аудит у відповідності з вимогами та положеннями Закону України «Про аудиторську діяльність», інших законодавчих актів України та у відповідності з вимогами МСА № 800 «Аудиторський висновок при виконанні завдань з аудиту спеціального призначення», МСА 705 «Модифікація думки у звіті незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора».

На нашу думку, отримані аудиторські докази є достатньою та відповідною основою для висловлення аудиторської думки. Аудиторський висновок складено відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пунктів 8, 9, 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», Законів України «Про аудиторську діяльність», «Про акціонерні товариства», Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, а також рішення Аудиторської палати України від 27.02.2014 № 290/7 «ПРО ЗАСТОСУВАННЯ СТАНДАРТІВ АУДИТУ ТА ЕТИКИ».

4.1. Особлива інформація

Згідно протоколу річних Загальних зборів акціонерів Товариства № 26 від 14.04.2014р. вирішено наступне:

— Обрати на посаду Голови Наглядової ради Товариства Трофименко В.В.;

— Обрати на посади членів Наглядової ради Товариства наступних осіб: Дріжчаного І.В., Еделева С.Г., Сівковича О.В., Долеско А.О., Савкіна І.В.

4.2. Інша допоміжна інформація щодо якої аудитори висловлюють думку

Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства. Розрахунок вартості чистих активів акціонерних товариств здійснювався згідно Методичних рекомендацій Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств від 17.11.2004 р. № 485. Розрахункова вартість чистих активів на кінець звітного періоду становить (116 255,0) тис. грн. Заявлений статутний капітал становить 25 759,0 тис. грн. Неоплаченого капіталу на кінець звітного періоду не має. Таким чином, вартість чистих активів Товариства станом на 31.12.2014 р. є меншою за розмір Статутного капіталу, що не відповідає вимогам ст.155 Цивільного кодексу України.

Згідно п. 3. ст. 155 Цивільного кодексу України (N 435-IV від 16 січня 2003 року, із змінами та доповненнями), якщо після закінчення другого чи кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу.

Думка аудиторів щодо наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю.

Під час виконання завдання аудитор здійснив аудиторські процедури щодо виявлення наявності суттєвих невідповідностей між попередньою фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом у відповідності з МСА 720 «Відпові­дальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність».

В результаті проведення аудиторських процедур нами не було встановлено фактів про інші події, інформація про які мала б надаватись користувачам звітності згідно з вимогами статті 41 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок».

На підставі наданих до аудиторської перевірки документів, ми можемо зробити висновок, що інформація про події, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до зміни вартості його цінних паперів і визнаються частиною першою статті 41 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок» своєчасно оприлюднюється Товариством та надається користувачам звітності.

Аудитори отримали достатню впевненість у відсутності суттєвих невідповідностей між попередньою фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається Товариством та подається до НКЦПФР разом з фінансовою звітністю (МСА 720 «Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність»).

 Виконання значних правочинів

На підставі наданих до аудиторської перевірки документів щодо виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності) відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» у 2014 р. встановлено наступне: дані правочини не укладались.

Стан корпоративного управління

Формування складу органів корпоративного управління ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» здійснюється відповідно до Статуту Товариства.

Протягом 2014 року в Товаристві функціонували наступні органи корпоративного управління:

ü  Загальні збори акціонерів – вищий орган управління Товариства,

ü  Наглядова рада Товариства,

ü  Генеральний директор – одноосібний виконавчий орган Товариства,

ü  Ревізійна комісія Товариства – контролюючий орган.

Кількісний склад сформованих органів корпоративного управління та їх функціонування відповідає вимогам Статуту.

Фактична періодичність засідань Наглядової ради відповідає термінам визначеним Законом України «Про акціонерні товариства» та вимогам Статуту — не рідше одного разу на квартал.

Отже, за результатами виконаних процедур перевірки стану корпоративного управління відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» можна зробити висновок, що прийнята та функціонуюча система корпоративного управління у товаристві в цілому відповідає вимогам Закону України «Про акціонерні товариства» та вимогам Статуту.

Контроль за фінансово-господарською діяльністю Товариства протягом звітного року здійснювався Генеральним директором Товариства та Ревізійною комісією Товариства.

Розглянувши стан внутрішнього контролю ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ», ми вважаємо за необхідне зазначити наступне:

Система внутрішнього контролю спрямована на упередження,виявлення і виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту і збереження активів, повноти і точності облікової документації та включає адміністративний та бухгалтерський контроль.

  • Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активів Товариства, достовірність звітності та включає попередній, первинний (поточний) і подальший контроль.
  • Керівництво Товариства в повній мірі розуміє перспективу розвитку внутрішнього аудиту та його значимість і важливість.

Оцінюючи вищенаведене, нами зроблено висновок щодо адекватності процедур внутрішнього контролю у Товаристві. Діючу на підприємстві систему внутрішнього контролю можна вважати задовільною.

 

Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства.

Керуючись принципом професійного скептицизму та відповідно до МСА 240 «Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності», ми провели аудиторські тести, результати яких дозволили ідентифікувати та оцінити ризики суттєвих викривлень внаслідок шахрайства. На нашу думку, ми отримали достатню впевненість в тому, що фінансові звіти ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» в цілому не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилок.

4.3 Розкриття інформації про власний капітал та сплату статутного капіталу.

Розмір статутного капіталу згідно з установчим документом (опис оцінки)

Розмір статутного фонду згідно зі Статутом Товариства складає 25 759 275,00 грн. Статутний фонд розділений на 103 037 100 простих іменних акцій, номінальною вартістю 0,25 грн. кожна акція.

Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій № 302/1/10, дата реєстрації 02.06.2010р., дата видачі 31.03.2011р., видане ДКЦПФР.

Станом на 31.12.2014 р. акціонерами Товариства є 404 особи, з них:

ü  393 акціонери — фізичні особи, що в сукупності володіють 2 505 525 простими іменними акціями, що становить 2,4317% статутного капіталу Товариства;

ü  11 акціонерів — юридичних осіб, що в сукупності володіють 100 531 575 простими іменними акціями, що становить 97,5683% статутного капіталу Товариства.

Станом на 01.01.2014 р. вхідні залишки по розділу «Власний капітал» підтверджені попереднім аудитором ТОВ «Аудиторська фірма «Регістр» (код ЄДРПОУ 21647622, Свідоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги № 0439, видане Рішенням Аудиторської палати України від 26.01.2001 р., термін чинності до 04.11.2015 р.).

Станом на 31 грудня 2014 року Статутний капітал оплачений повністю, заборгованості акціонерів за придбаними акціями не існує.

Сума статутного капіталу, що зазначена в Установчих документах, відображена у фінансовій звітності за 2014 рік вірно. На протязі 2014 р. змін розміру Статутного капіталу не відбувалось.

Фондів та резервів, не передбачених чинним законодавством України, Товариство у звітному періоді не створювало та не використовувало.

Резервний фонд станом на 31.12.2014 р. складає 1 422,0 тис. грн., непокритий збиток – (143 436,0 тис. грн.). Всього власний капітал станом на 31.12.2014р. складає (116 255,0) тис. грн.

5. РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ВИДАМИ АКТИВІВ ТА ЗОБОВЯЗАНЬ

5.1. Основні засоби та інші необоротні матеріальні активи.

5.1.1.Основні засоби. Аналітичний та синтетичний облік основних засобів та інших необоротних матеріальних активів здійснювався відповідно до П(С)БО № 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.00 р. № 92 (із змінами та доповненнями).

Первісна вартість основних засобів, за якою вони відображені в балансі станом на 31.12.14 р., становила 6 250,0 тис. грн. Оцінку справедливої вартості основних засобів на дату складання  річної фінансової звітності за МСФЗ Товариство не здійснювало, оскільки вартість проведення такої переоцінки суттєво перевищує вигоди користувача. Вартість основних засобів та їх наявність документально підтверджено результатами інвентаризації. Надалі Товариством розглядається можливість проведення незалежної оцінки справедливої вартості об’єктів основних засобів.

Амортизація основних засобів нараховувалась прямолінійним методом. Метод нарахування амортизації протягом 2014 р. не змінювався. Дані про суму зносу основних засобів, наведені в Балансі, відповідають даним регістрів обліку. Станом на 31.12.14 р. знос основних засобів становив    4 583,0 тис. грн., залишкова вартість – 1 667,0 тис. грн.

Основні засоби за видами 31.12.2013 р. 31.12.2014 р.
Споруди, передавальні пристрої 129 858
Первісна вартість 224 1 089
Знос 95 231
Машини та обладнання 266 570
Первісна вартість 3 101 3 404
Знос 2 835 2 834
Транспортні засоби 30 15
Первісна вартість 205 210
Знос 175 195
Інструменти, приладдя, інвентар та інші 99 59
Первісна вартість 1 115 1 099
Знос 1 016 1 040
Інші основні засоби 179 165
Первісна вартість 449 448
Знос 270 283
ВСЬОГО Основні засоби 703 1 667
Первісна вартість 5 094 6 250
Знос 4 391 4 583
Коефіцієнт зношуваності ОЗ 0,9 0,7

Протягом 2014 р. індексація балансової вартості, коригування амортизаційних відрахувань не здійснювалась.

 5.1.2. Інвестиційна нерухомість. Станом на 31.12.2014 р. залишкова вартість інвестиційної нерухомості складає 92 588,0 тис. грн., що відповідає даним р. 1015 Балансу Товариства. Інвестиційна нерухомість відображена за її історичною собівартістю. Залишкова вартість та строк використання об’єктів інвестиційної нерухомості переглядаються один раз в кінці кожного звітного року. За твердженням управлінського персоналу зменшення корисності інвестиційної нерухомості протягом 2014 р. не відбувалось. Аудитор підтверджує, що інформація щодо основних засобів  Товариства,розкрита у фінансовій звітності відповідно до вимог МСФЗ (IAS) 16 «Основні засоби».

 5.1.3. Нематеріальні активи. Визнання, облік та оцінка нематеріальних активів здійснювалася відповідно до П(С)БО 8 «Нематеріальні активи», що не суперечить вимогам МСФЗ. Станом на 31.12.2014 р. залишкова вартість нематеріальних активів становить 77,0 тис. грн. Строк корисної  експлуатації нематеріальних активів визначається Товариством у момент визнання їх активом. Амортизація нематеріальних активів здійснюється прямолінійним методом, відповідно до вимог П(С)БУ 8 «Нематеріальні активи» та МСБО 38 «Нематеріальні активи». Товариство достовірно і в усіх суттєвих аспектах подає інформацію про нематеріальні активи у фінансових звітах відповідно до вимог МСФЗ.

 5.1.4. Капітальні інвестиції  

Незавершені капітальні інвестиції станом на 31.12.14 р. становлять 43 408 тис. грн. Капітальні інвестиції відповідають критеріям визнання та відображені у звітності у складі інвестиційної нерухомості – 42 553 тис. грн.., у складі основних засобів – 855 тис. грн. .

 5.1.5. Операції з фінансовими інвестиціями Станом на 31.12.2014р. Товариство має довгострокові фінансові вкладення у вигляді  інших фінансових інвестицій вартістю  975,0 тис. грн., що відповідає даним р.1035 Балансу за 2014 рік.

(тис. грн.)

Категорії фінансових інвестицій На 31.12.2013 р. На 31.12.2014 р.
Інвестиційні сертифікати ПВІФ недивірсифікованого виду закритого типу 764 764
Вкладення в акції ЗАТ 211 211
РАЗОМ 975 975

Аналітичний облік за кількістю та вартістю фінансових інвестицій  здійснюється у розрізі пакетів цінних паперів та емітентів. В цілому, у 2014 р. облік фінансових інвестицій вівся Товариством у повній відповідності з П(С)БО № 12 «Фінансові інвестиції», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.04.00 р. № 91. Згідно облікової політики Товариства та рішення управлінського персоналу, довгострокові фінансові інвестиції відображені в Балансі за їх історичною собівартістю. За твердженням управлінського персоналу збитки від знецінення довгострокових фінансових інвестицій не встановлені. Реалізація фінансових інвестицій   у  2014 р. не проводилась.

Поточні фінансові інвестиції станом на 31.12.2014 р. відсутні. За даними аудиторської перевірки, фінансові інвестиції оцінені та обліковуються у Товаристві відповідно до МСБО 32 «Фінансові інструменти: подання» і МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка».

5.1.6. Довгострокова дебіторська заборгованість. Облік довгострокової дебіторської заборгованості ведеться на рахунку 182 «Довгострокові векселі одержані». Всього отримано протягом року довгострокових векселів на загальну суму 26 126,4 тис. грн., з яких погашено протягом року 1 550 тис. грн., залишок довгострокової дебіторської заборгованості станом на 31.12.2014р. 24 576,0 тис. грн. За даними аудиторської перевірки довгострокова дебіторська заборгованість за векселями отриманими обліковуються у Товаристві відповідно до МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка».

5.1.7. Облік податкових різниць.  Залишок відстрочених  податкових  активів  на 31.12.2014р. становить 1 322,0 тис. грн. Відстрочені податкові активи Товариство визнало у сумі 1 322 тис. грн. з урахуванням імовірності наявності в майбутньому  оподаткованого прибутку, за рахунок якого можуть бути використані  тимчасові різниці, що підлягають вирахуванню. Відстрочені податкові активи  відображені у фінансовій звітності згідно вимог МСБО 12 «Податки на прибуток».

5.2. Облік запасів та товарно-матеріальних цінностей.

Облік товарно-матеріальних цінностей проводився згідно з вимогами П(С)БО 9 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 р. № 246 (із змінами та доповненнями) та МСБО 2 «Запаси». На дату балансу запаси оцінені за  чистою вартістю реалізації. Оцінка вибуття запасів визначається за методом ФІФО. Методи оцінки при вибутті запасів були незмінними протягом періоду, що перевірявся. Переоцінка товарно-матеріальних цінностей у періоді, що перевірявся, не проводилась. Станом на 31.12.14 р. вартість запасів становила 131,0 тис. грн.

5.3. Грошові кошти та розрахунки

Облік здійснення безготівкових розрахунків здійснюється Товариством  відповідно до вимог Інструкції «Про безготівкові розрахунки в національній валюті в Україні», затвердженою Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22. Залишки грошових коштів та їх еквівалентів в національній валюті становлять 1 081,0 тис. грн., в тому числі в касі – 0 тис. грн., в іноземній валюті (еквівалентно) – 48,6 тис. грн. Залишки на рахунках обліку грошових коштів протягом 2014 р. відповідають касовій книзі і випискам банків. Обмеження права підприємства на користування грошовими коштами у 2014 році відсутні.

Товариство достовірно і в усіх суттєвих аспектах подає інформацію про грошові кошти та їх еквіваленти у фінансових звітах відповідно до вимог МСФЗ.

 5.4. Облік дебіторської заборгованості

Загальний обсяг поточної  дебіторської заборгованості на кінець 2014 р. становить 6 054,0 тис. грн. Облік дебіторської заборгованості Товариство здійснює відповідно до П(С)БО № 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.99 № 237 та прийнятої у Товариствы обліковій політиці.

Дебіторська заборгованість за виданими авансами становить — 781,0 тис. грн., за розрахунками з бюджетом – 702,0 тис. грн. Інша поточна дебіторська заборгованість станом на 31.12.14 р. становить 3 340,0 тис. грн. Поточна дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом, зі страхування, з іншими дебіторами враховуються за собівартістю, що не суперечить вимогам МСФЗ.Поточна  дебіторська заборгованість  за  товари(роботи, послуги) включена до підсумку Балансу за чистою реалізаційною  вартістю і станом на 31.12.14 р. становила 1 231,0 тис. грн. Товариство очікує погашення цієї заборгованості протягом 2015 року. Резерв сумнівних боргів розрахований на основі аналізу платоспроможності дебіторів  та визначений в розмірі 1 094 тис. грн. Протягом 2014 р. було списано безнадійної дебіторської заборгованості в сумі 293 тис. грн.. за рахунок резерву сумнівних боргів. З більшістю контрагентів перед складанням звіту проведені звірки взаєморозрахунків, які підтвердили її реальність.

  Думка аудитора щодо розкриття інформації за видами активів

На думку аудитора:

а)  фінансові звіти в цілому справедливо й достовірно відображають інформацію про наявні необоротні та оборотні активи Товариства загальною сумою 128 471,0 тис. грн. станом на 31.12.2014 року відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.

б)   Товариство в усіх суттєвих аспектах виконало необхідні вимоги щодо дотримання принципів бухгалтерського обліку активів та їх відображення в фінансовій звітності станом на 31.12.2014 року.

 5.5.Розкриття інформації за зобов’язаннями

Поточними зобов’язаннями й забезпеченнями Товариства визнані такі, що мають строк погашення не більше ніж 12 місяців та класифіковані, виходячи з відповідності критеріям, визначених у МСБО 1 «Подання фінансової звітності». Усі інші зобов’язання класифікуються як не поточні (довгострокові).

 5.5.1. Довгострокові зобов’язання і забезпечення Станом на 31.12.2014 р. загальний розмір довгострокових зобов’язань та забезпечень Товариства становить 160 224 тис. грн.

Довгострокові фінансові зобов’язання становили 159 112,0 тис. грн., у т.ч.:

ü  заборгованість за довгостроковими позиками в іноземній валюті  —  94611,3 тис. грн;

ü  заборгованість за нарахованими відсотками — 64501,0  тис. грн.

Процентна ставка за користування позиковими коштами є фіксованою та становить 11 % річних. Кінцевий термін повернення основної суми кредитних коштів  та відсотків  22 грудня 2018 року. Відображення заборгованості за користування користування позиковими коштами здійснювалось Товариством у відповідності до МСБО 23 “Витрати на позики” .

Облік довгострокових забезпечень організований на рахунку 47 «Забезпечення майбутніх витрат і платежів». Довгострокові забезпечення  на виплату заробітної плати працівників  складали 1 111,0 тис. грн., забезпечення інших витрат і платежів — 1,1 тис.грн. Довгострокові зобов’язання відображені в балансі за їх первинною номінальною вартістю.

 5.5.2. Поточні зобов’язання  Заборгованість за позиками з терміном повернення у 2015 р. обліковуються Товариством  у складі інших поточних фінансових зобов’язань. Інші поточні  фінансові зобов’язання станом на 31.12.14 р. становили 80 156,0 тис. грн., у т.ч.: заборгованість за основною сумою 43 699 тис. грн.,заборгованість за нарахованими відсотками 36 457 тис. грн. Процентна ставка за користування позиковими коштами у середньому становить 10 % річних. Зобов’язання за користування позиками відображені за їх первинною номінальною вартістю. Дисконтування фінансових зобов’язань не проводилось.

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги станом на 31.12.14 р. становила 1 987,0 тис. грн., поточна кредиторська заборгованість за одержаними авансами становила 2 020,0 тис. грн., за розрахунками з бюджетом —  339,0 тис. грн..

Розрахунки по заробітній платі та з підзвітними особами проводились у 2014 році відповідно до чинного законодавства. Поточні зобов’язання відображені в балансі за сумою погашення. Простроченої заборгованості по виплаті заробітної плати не має. Протягом 2014р. було списано простроченої кредиторської заборгованості на суму 3 тис. грн.

Думка аудитора щодо розкриття інформації за зобов’язаннями.

 На думку аудитора:

 а) фінансові звіти в цілому справедливо відображають інформацію щодо зобов’язань та забезпечень Товариства загальною сумою 244 726,0 тис. грн., станом на 31.12.2014 року;

 б) Товариство в усіх суттєвих аспектах виконало необхідні вимоги щодо дотримання принципів бухгалтерського обліку зобов’язань і забезпечень, та їх відображення в фінансовій звітності станом на 31.12.2014 року.

5.6. Облік реалізації готової продукції, товарів, фінансових результатів та прибутку

Всі статті доходів та витрат визнані у звітних періодах включено до складу Звіту про прибутки та збитки. Облік реалізації готової продукції, робіт та послуг Товариством здійснювався у 2014 р. згідно з прийнятою обліковою політикою, відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Формування виручки від реалізації готової продукції в Товаристві здійснюється відповідно до принципів П(С)БО № 15 «Дохід». За звітний період чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становить 26 559,0 тис. грн., інші операційні доходи становлять 4 107,0 тис. грн., інші доходи – 851,0 тис. грн.

5.7. Облік витрат виробництва та обігу.

Облік витрат виробництва та обігу, порядок розподілу загальновиробничих витрат Товариства за 2014 рік проводився у відповідності до вимог П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99р. №318 (із змінами та доповненнями).

  • Собівартість послуг що були реалізовані визнана на суму 10434 тис.грн.;
  • Адміністративні витрати, пов’язані з утриманням та обслуговуванням підприємства 19016 тис. грн.;
  • Інші операційні витрати 53 269 тис. грн.;

Збільшення суми  інших витрат у порівнянні з 2013 р. пов’язане з переоцінкою фінансових зобов’язань виражених в іноземній валюті,тобто у 2014 р. нараховано курсових різниць на суму 50 593 тис.грн.

Операційні витрати  у 2014 р. становили 82 719 тис. грн. та складались з наступних елементів:

 

Елементи операційних витрат (тис.грн.) 2014 рік 2013 рік
Матеріальні витрати 3 897 2 983
Витрати на оплату праці 13 333 12 424
Відрахування на соціальні заходи 3 655 3 385
Амортизація 3 111 2 471
Інші операційні витрати 58 723 5 416
Разом 82 719 26 679

Фінансові витрати за 2014 рік склали 9 655,6 тис. грн.

Згідно даних бухгалтерського обліку витрати основної діяльності склали за рік 126 452,0 тис. грн., підтверджені первинними документами та відповідними розрахунками. Товариство достовірно і в усіх суттєвих аспектах подає інформацію про доходи, витрати та фінансові результати відповідно до встановлених нормативів, зокрема П(С)БО, що не суперечить вимогам МСФЗ.

Станом на 31 грудня 2014 року чистий збиток згідно даних бухгалтерського обліку становить 94 935,0 тис. грн. Таким чином, сума непокритого збитку станом на 31.12.2014р. становить 143 436,0 тис. грн.

 6. Інша допоміжна інформація

 Розкриття інформації про події, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан Товариства.

 

Протягом 2014 року події, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан Товариства та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначених частиною першою статті 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» відбувались, зазначена інформація оприлюднювалась своєчасно та надавалась користувачам звітності.

7.Аналіз фінансового стану

Джерелом аналізу показників фінансового стану аудиторами були вибрані наступні документи:

а) Баланс(Звіт про фінансовий стан  (форма № 1) станом на 31.12.2014 р.;

б) Звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід )за 2014рік (форма № 2);

в) дані оперативного обліку.

 

П О К А З Н И К И

платоспроможності та фінансової стійкості

 ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» за  2014 рік

 

з/п

Назва коефіцієнту та формула розрахунку

Розрахункове значення на 31.12.2014р.

Орієнтовне позитивне значення показника

1.

Коефіцієнт покриття (загальної ліквідності)

Ф.1(р.1195/р.1695)

0,08

 

Більше 1

2.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

Ф.1 (р.1160+р.1165) / р.1695

0,01

 

0,25-0,50

3.

Коефіцієнт автономії (фінансової незалежності)

Ф.1( р.1495/ р.1300)

-1,0

 

Більше 1

4.

Коефіцієнт фінансової стійкості (платоспроможності)

Ф.1 (р.1495 / Ф.1 р.1695)

-1,4

 

Більше 0,5

5.

Коефіцієнт від­ношення необо­ротних і обо­ротних активів Ф.1 (р.1095 / Ф.1 р.1195)

16,7

 

q Коефіцієнт покриття (загальної ліквідності) — показує, яку частину поточних зобов’язань Товариство спроможне погасити, якщо воно успішно інкасує наявну дебіторську заборгованість. Коефіцієнт покриття на кінець періоду не відповідає оптимальному значенню. Станом на 31.12.2014 р. Товариство мало в своєму розпорядженні 0,08 грн. оборотних активів на  кожну 1 грн. поточних зобов’язань.

q Коефіцієнт абсолютної ліквідності — показує, яку частину поточних зобов’язань Товариство може погасити своїми коштами негайно. Станом на 31.12.2014 р. показник абсолютної ліквідності не задовольняє нормативу, Товариство не в змозі розрахуватись за поточними зобов’язаннями негайно за рахунок грошових коштів.

q Коефіцієнт автономії (фінансової незалежності) — показує, яку частину у загальних вкладеннях у Товариство складає власний капітал. Він характеризує фінансову незалежність Товариства від зовнішніх джерел фінансування його діяльності. Станом на 31.12.14 р. у зв’язку з наявністю суми не перекритих збитків показник власного капіталу має від’ємне значення, таким чином Товариство має суттєву залежність від запозичень.  .

q Коефіцієнт фінансової стійкості — показує співвідношення власних і залучених засобів, вкладених в діяльність Товариства. Характеризує здатність Товариства залучати зовнішні джерела фінансування. Станом на 31.12.2014 р. значення показника не відповідає нормативу.

q Коефіцієнт співвід­ношення необо­ротних і обо­ротних активів характеризує співвідношення необоротних і оборотних активів. Оборотні активи складають суттєву частку у загальній вартості активів Товариства, більше 91%. Тобто, об’єктом  основних вкладень Товариства є основні засоби та  об’єкти інвестиційної нерухомості .

Аналіз показників фінансового стану ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» свідчить, що значення  показників ліквідності та фінансової незалежності знаходяться в межах нижче за нормативні значення. Товариство для погашення поточних зобов’язань не має достатньої кількості готівкових коштів на поточному рахунку Товариства та  є залежним від залучених коштів.

На підставі проведеного аналізу можна характеризувати фінансовий стан ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» на 31.12.2014 р. як не стійкий, а Товариство як  залежне від зовнішніх запозичень.

 

8.ІНШІ ЕЛЕМЕНТИ

Основні дані про аудитора (аудиторську фірму)

Повне найменування: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АУДИТОРСЬКА ФІРМА «АУДИТ-ОПТІМ»

Код ЄДРПОУ: 21613474

Місцезнаходження юридичної особи: м.Київ, вул.Червонопрапорна, б.34, корп. 4

Фактичне місцезнаходження: м.Київ, вул.Хорива, 23, оф.1

Телефон: (044)-425-74-99

Дата та номер запису в ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації: 20.07.1998р. №1 068 120 0000 007944

Свідоцтво про включення до реєстру суб’єктів аудиторської діяльності №0295 видане згідно Рішення Аудиторської палати України від 26.01.2001р. №98  терміном дії до 04.11.2015р.

Свідоцтво про відповідність системи контролю якості видане згідно Рішення Аудиторської палати України від 24.12.2014р. № 304/4, термін чинності свідоцтва до 31.12.2019р.

Свідоцтво про внесення до реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ видане Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, реєстраційний  номер 0001, строк дії Свідоцтва  з 08.05.2013р. по 04.11.2015р.

Свідоцтво про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів видане Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, реєстраційний номер 67, серія та номер свідоцтва П 000067, строк дії свідоцтва  з 02.04.2013р. по 04.11.2015р.

Основні відомості про умови договору про проведення аудиту:

 

Дата и номер договору на проведення аудиту Договір № 7 від 18.03.2015 р.
Дата початку і дата закінчення проведення аудиту 18.03.2015 р. —  10.04.2015 р.

Перевірка здійснювалась Директором ПП «АФ «Аудит-Оптім» Трушкевич Т.М. (Сертифікат аудитора серії А № 001147 виданий 28.04.1994 року Аудиторською палатою України, дію сертифікату продовжено Рішенням АПУ України № 265/2 від 28.02.2013 р. терміном до 28.04.2018 р.).

  

Директор ПП «АФ Аудит-Оптім»       ______________ Т. М. Трушкевич

 

 Київ, Україна 10 квітня 2015  року

Дата оприлюднення: 16.04.2015 р.