Аудиторський висновок фінансової звітності за 2017 рік

ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА

щодо фінансової звітності

ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

станом на 31 грудня 2017 року

  

ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА

 

Акціонерам, Наглядовій раді та Генеральному директору ПрАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»

Національній  Комісії з цінних паперів та фондового ринку України

 

Звіт щодо аудиту фінансової звітності

 

Думка із застереженням

 

Ми провели аудит фінансової звітності ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ», що складається з балансу (звіту про фінансовий стан) на 31.12.2017р., звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід), звіту про власний капітал та  звіту про рух грошових коштів за рік, що закінчився зазначеною датою та  приміток до  фінансової звітності, включаючи стислий виклад значущих облікових політик.

 

На нашу думку, за винятком можливого впливу питання, зазначеного у розділі «Основа для думки із застереженням» нашого звіту, фінансова звітність ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ», що додається, відображає достовірно в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан Товариства на 31 грудня 2017 року, його фінансові результати і грошові потоки за рік, що закінчився зазначеною датою, відповідно до  Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

 

Основа для думки із застереженням

 

Відповідно до прийнятої Товариством облікової політики, якщо є об’єктивне свідчення того, що відбувся збиток від зменшення корисності дебіторської заборгованості, балансова вартість дебіторської заборгованості зменшується на суму таких збитків із застосуванням рахунку резервів.

Фактори, які Товариство розглядає при визначенні того, чи є у нього об’єктивні свідчення наявності збитків від зменшення корисності, включають інформацію про тенденції непогашення заборгованості у строк, ліквідність, платоспроможність боржника, негативні економічні умови у галузі або географічному регіоні.

В бухгалтерському обліку Товариства на 31 грудня 2017 року обліковується прострочена дебіторська заборгованість в сумі 2 788 тис. грн. Станом на 01 січня 2017 року  в Товаристві було створено резерв знецінення частини дебіторської заборгованості в сумі 1 820 тис. грн. Протягом минулого 2017 року резерв знецінення не змінено, а прострочена дебіторська заборгованість не погашена і має тенденцію до зростання. На нашу думку, враховуючи строк прострочення дебіторської заборгованості, погашення всієї суми простроченої дебіторської заборгованості є дуже сумнівним.

Аудиторами проведено аналіз первинних документів, які підтверджують виникнення заборгованості в минулих періодах, і аудитори дійшли висновку, що можливий вплив на фінансову звітність невиявлених викривлень є суттєвим але не всеохоплюючим.

 

До невідкоригованих викривлень, пов’язаних з попереднім періодом, відноситься  не проведення Товариством  розрахунку відстроченого оподаткування за рік, який закінчився 31 грудня 2017  і, як наслідок, не відображення  у звіті про фінансовий  стан та примітках на 31 грудня 2017 року. 

 

Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту («МСА»). Нашу відповідальність згідно з цими стандартами викладено в розділі «Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності» нашого звіту. Ми є незалежними по відношенню до Товариства згідно з Кодексом етики професійних бухгалтерів Ради з міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (Кодекс РМСЕБ) та етичними вимогами, застосовними в Україні до нашого аудиту фінансової звітності, а також виконали інші обов’язки з етики відповідно до цих вимог та Кодексу РМСЕБ. Ми вважаємо, що отримані нами аудиторські докази є достатніми і прийнятними для використання їх як основи для нашої думки із застереженням.

 

Відповідальність управлінського персоналу та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність

 

Управлінський персонал ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»  несе відповідальність за складання і достовірне подання фінансової звітності відповідно до МСФЗ та за таку систему внутрішнього контролю, яку управлінський персонал визначає потрібною для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки.

При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Товариства продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовно, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, крім випадків, якщо управлінський персонал або планує ліквідувати Товариство чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому.

Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Товариства. 

 

Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності

 

Нашими цілями є отримання обґрунтованої впевненості, що фінансова звітність у цілому не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства або помилки, та випуск звіту аудитора, що містить нашу думку. Обґрунтована впевненість є високим рівнем впевненості, проте не гарантує, що аудит, проведений відповідно до МСА, завжди виявить суттєве викривлення, якщо воно існує. Викривлення можуть бути результатом шахрайства або помилки; вони вважаються суттєвими, якщо окремо або в сукупності, як обґрунтовано очікується, вони можуть впливати на економічні рішення користувачів, що приймаються на основі цієї фінансової звітності.

 

Виконуючи аудит відповідно до вимог МСА, ми використовуємо професійне судження та професійний скептицизм протягом усього завдання з аудиту. Крім того, ми:

• Ідентифікуємо та оцінюємо ризики суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства чи помилки, розробляємо й виконуємо аудиторські процедури у відповідь на ці ризики, а також отримуємо аудиторські докази, що є достатніми та прийнятними для використання їх як основи для нашої думки. Ризик невиявлення суттєвого викривлення внаслідок шахрайства є вищим, ніж для викривлення внаслідок помилки, оскільки шахрайство може включати змову, підробку, навмисні пропуски, неправильні твердження або нехтування заходами внутрішнього контролю;

• Отримуємо розуміння заходів внутрішнього контролю, що стосуються аудиту, для розробки аудиторських процедур, які б відповідали обставинам, а не для висловлення думки щодо ефективності системи внутрішнього контролю;

• Оцінюємо прийнятність застосованих облікових політик та обґрунтованість облікових оцінок і відповідних розкриттів інформації, зроблених управлінським персоналом;

• Доходимо висновку щодо прийнятності використання управлінським персоналом припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку та, на основі отриманих аудиторських доказів, робимо висновок, чи існує суттєва невизначеність щодо подій або умов, які поставили б під значний сумнів можливість Товариства продовжити безперервну діяльність. Якщо ми доходимо висновку щодо існування такої суттєвої невизначеності, ми повинні привернути увагу в своєму звіті аудитора до відповідних розкриттів інформації у фінансовій звітності або, якщо такі розкриття інформації є неналежними, модифікувати свою думку. Наші висновки ґрунтуються на аудиторських доказах, отриманих до дати нашого звіту аудитора. Втім майбутні події або умови можуть примусити Товариство припинити свою діяльність на безперервній основі.

• Оцінюємо загальне подання, структуру та зміст фінансової звітності включно з розкриттями інформації, а також те, чи показує фінансова звітність операції та події, що покладені в основу її складання, так, щоб досягти достовірного відображення.

Ми повідомляємо тим, кого наділено найвищими повноваженнями, інформацію про запланований обсяг і час проведення аудиту та суттєві аудиторські результати, включаючи будь-які значні недоліки заходів внутрішнього контролю, виявлені нами під час аудиту.

 

Ми також надаємо тим, кого наділено найвищими повноваженнями, твердження, що ми виконали відповідні етичні вимоги щодо незалежності, та повідомляємо їм про всі стосунки й інші питання, які могли б обґрунтовано вважатись такими, що впливають на нашу незалежність, а також, де це застосовно, щодо відповідних застережних заходів.

 

З переліку всіх питань, інформація щодо яких надавалась тим, кого наділено найвищими повноваженнями, ми визначили ті, що мали найбільше значення під час аудиту фінансової звітності поточного періоду, тобто ті, які є ключовими  питаннями аудиту. Ми описуємо ці питання в своєму звіті аудитора крім випадків, якщо законодавчим чи регуляторним актом заборонено публічне розкриття такого питання, або якщо за вкрай виняткових обставин ми визначаємо, що таке питання не слід висвітлювати в нашому звіті, оскільки негативні наслідки такого висвітлення можуть очікувано переважити його корисність для інтересів громадськості.

 

 

Основні відомості про аудиторську фірму.

 

Повне найменування:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АУДИТОРСЬКА ФІРМА «АРАМА»;

 

Код ЄДРПОУ: 25409247;

Номер та дата видачі Свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги, виданого Аудиторською палатою України:

№ 1921, 26 січня  2001 р., рішення АПУ  від 26 січня 2001 р. № 98, рішенням АПУ від 24.09.2015 р. термін чинності Свідоцтва продовжено до 24 вересня 2020 р.

 

Номер, серія і дата видачі Свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторських, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів, виданого Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку:

№ 000292, серія П, дата видачі 30 жовтня 2015 року, строк дії Свідоцтва: з 12 лютого 2013 року до 24 вересня 2020 року.

 

Номер та дата видачі Свідоцтва про  відповідність системи контролю якості, виданого Аудиторською палатою України

№ 0706, Рішення  АПУ від 28.09.2017р. № 349/4  чинне до 31.12..2022р.

 

Місцезнаходження: вул. Турівська, 32, оф.4, м. Київ, 04070.

Телефон: (044) 428-71-29; тел. (факс): (044) 428-71-30;  

 

Дата і номер договору на проведення аудиту

02.04.2018р. № 02/04/18-А;

Дата початку проведення аудиту:      02.04.2018р.;

Дата закінчення проведення аудиту: 19.04.2018р.

 

Партнером завдання з аудиту,

результатом якого є цей звіт незалежного аудитора,є

                                                                             _____________________   Т.О. Антипенко

сертифікат  № 006969,

дата видачі 29.11.2012р.  чинний до 29.11.2022р.

 

Директор ТОВ «АФ «Арама»                       ________________________     Л.І. Антипенко

сертифікат серія А № 000760       

дата видачі  25.01.1996р. чинний до 25.01.2020р.

 

Дата складання аудиторського висновку: 19 квітня  2018 року

Місце видачі: м. Київ.