Аудиторський висновок щодо річної фінансової звітності станом на 31.12.2016р
Україна ТОВ «АУДИТОРСЬКА ФІРМА «АРАМА» вул. Турівська, 32, оф.4 м. Київ Тел./факс 428-71-29 e-mail lia@arama.in.ua |
Ukraine AUDIT FIRM «ARAMA» LLC Tyrivska Str., 32, of. 4 Kyiv Tel./fax428-71-30 e-mail lia@arama.in.ua |
Свідоцтво про внесення в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 1921
видане згідно рішення Аудиторської Палати України від 26 січня 2001 року № 98
Аудиторський висновок
(звіт незалежного аудитора)
щодо фінансової звітності
ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» за рік,
що закінчився 31 грудня 2016 року
Акціонерам і керівництву ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ»
Національній Комісії з цінних паперів та фондового ринку
І. Звіт щодо фінансової звітності
Вступний параграф
Ми провели аудит фінансової звітності ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» (надалі Товариство), що додається, яка включає:
- баланс (звіт про фінансовий стан) станом на 31.12.2016 р. (форма №1);
- звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) за 2016 р. (форма №2);
- звіт про рух грошових коштів за 2016 р. (форма №3);
- звіт про власний капітал за 2016 р. (форма №4);
- примітки (в тому числі порівняльну інформацію до всіх приміток, що вимагається
МСФЗ).
Фінансову звітність Товариства було складено управлінським персоналом із використанням концептуальної основи загального призначення, що ґрунтується на застосуванні вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності у редакції, затвердженій Радою по Міжнародним стандартам фінансової звітності та розміщеній на офіційному сайті Міністерства фінансів України (надалі МСФЗ).
Відповідальність управлінського персоналу
Управлінський персонал Товариства несе відповідальність за складання та достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до застосовної концептуальної основи фінансової звітності Міжнародних стандартів фінансової звітності та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність управлінського персоналу охоплює:
- розробку, впровадження та застосування внутрішнього контролю стосовно підготовки та достовірного відображення інформації у фінансовій звітності, яка не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки;
- вибір та застосування відповідних принципів бухгалтерського обліку, облікової політики, а також облікових оцінок, які відповідають обставинам;
- відповідальність за початкові сальдо на рахунках бухгалтерського і податкового обліку.
Підготовка фінансової звітності вимагає від керівництва розрахунків та припущень, що впливають на суми активів та зобов’язань, відображених у фінансовій звітності, а також на суми доходів та витрат, що відображаються у фінансових звітах протягом звітного періоду.
За фінансово-господарську діяльність ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» і за складання та достовірне подання фінансової звітності за 2016 рік відповідають генеральний директор Князєв І.Є., заступник генерального директора Горяєв А.А. та головний бухгалтер Штакун В.А.
Відповідальність аудитора.
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг видання 2014 року (надалі МСА) Міжнародної федерації бухгалтерів, прийнятих в якості Національних стандартів аудиту рішенням Аудиторської палати України № 320/1 від 29 грудня 2015 року. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовій звітності. Вибір процедур залежав від судження аудитора та включав оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглянув заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб’єктом господарювання фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включав також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та оцінку загального подання фінансової звітності.
Ми підкреслюємо, що в зв’язку з характером аудиторської перевірки та іншими властивими аудиторській перевірці обмеженнями (разом з обмеженнями, властивими будь-якій системі бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю) існує неминучий ризик того, що деякі викривлення можуть залишитися невиявленими. Крім того ми застерігаємо, що наша перевірка хоч і стосується системи нарахування деяких податків, не може вважатися податковою ревізією і має обмеження, які властиві будь — яким податковим рекомендаціям.
Інформація, що міститься у цьому звіті, базується на даних бухгалтерського обліку, звітності та документах ПАТ «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ», що були надані аудиторам, яка вважається надійною і достовірною.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої умовно-позитивної думки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Станом на 31 грудня 2016 року Товариство обліковує прострочену дебіторську заборгованість в сумі 2191 тис. грн., що становить 2,3% від вартості активів Товариства. У фінансовій звітності не передбачено резерву на покриття можливого збитку. Аудитори висловлюють сумнів щодо одержання Товариством майбутніх економічних вигід від зазначеного активу у майбутньому.
Умовно – позитивна думка
На нашу думку, за винятком можливого впливу питання, про яке йдеться у параграфі «Підстава для висловлення умовно-позитивної думки», фінансова звітність відображає достовірно, в усіх суттєвих аспектах, фінансовий стан ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НЕРУХОМІСТЬ СТОЛИЦІ» на 31 грудня 2016 року та його фінансові результати і рух грошових коштів за рік, що закінчився на зазначену дату, відповідно до концептуальної основи загального призначення Міжнародних стандартів фінансової звітності, а також чинного законодавства та прийнятої облікової політики.
Пояснювальний параграф
Не змінюючи нашої думки, ми звертаємо увагу на Примітку № ІІ до фінансової звітності, в якій йдеться про те, що кумулятивний рівень інфляції за трирічний період, включаючи 2014, 2015 та 2016 роки склав 101,18% але, зважаючи на те, що згідно з МСБО 29 «Фінансова звітність в умовах гіперінфляції» проведення перерахунку фінансової звітності є питанням судження, управлінського персоналу кожної компанії, орган управління Товариства прийшов до висновку, що за показниками наведеними у підпунктах в) і г) параграфа 3 МСБО 29 економічний стан в Україні не відповідає ситуації, що характеризується гіперінфляцією, а значить перерахунок фінансової звітності Товариства згідно з МСБО 29 за 2016 рік не є доцільним.
Не вносячи додаткових застережень до цього висновку, звертаємо увагу на те, що вартість чистих активів Товариства менше розміру статутного капіталу, що не відповідає вимогам частини третьої статті 155 Цивільного кодексу України.
Основні відомості про аудиторську фірму.
Повне найменування:
Товариство з обмеженою відповідальністю «АУДИТОРСЬКА ФІРМА «АРАМА»;
Код ЄДРПОУ: 25409247;
Номер та дата видачі Свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги, виданого Аудиторською палатою України (надалі АПУ):
№ 1921, 26 січня 2001 року, рішення АПУ від 26 січня 2001 року № 98, рішенням АПУ від 24 вересня 2015 року термін чинності Свідоцтва продовжено до 24 вересня 2020 року.
Номер, серія і дата видачі Свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторських, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів, виданого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку:
№ 000292, серія П, дата видачі 30 жовтня 2015 року, строк дії Свідоцтва: з 12 лютого 2013 року до 24 вересня 2020 року.
Місцезнаходження: вул. Турівська, 32, оф.4, м. Київ, 04070.
Телефон: (044) 428-71-29; тел. (факс): (044) 428-71-30;
Дата і номер договору на проведення аудиту: 07.03.2017р. № 07/03/17-А;
Дата початку проведення аудиту: 14.04.2017р.;
Дата закінчення проведення аудиту: 25.04.2017р.
Аудитор Т.О. Антипенко
сертифікат серія А № 006969;
дата видачі 29.11.2012р. чинний до 29.11.2017р.
Директор ТОВ «АФ «Арама» Л.І. Антипенко
сертифікат серія А № 000760;
дата видачі 25.01.1996р.; чинний до 25.01.2020р.
Дата складання аудиторського висновку: 25 квітня 2017 року
Місце видачі: м. Київ.